25 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა „საქართველოს შემსწავლელი საერთაშორისო კვლევის ცენტრის“ და "ილია ჭავჭავაძის სახელობის ევროპული კვლევებისა და სამოქალაქო განათლების ცენტრის" ერთობლივი საჯარო ლექცია თემაზე - ენობრივი პოლიტიკა და პოლიტიკური დისკურსი (საქართველოს მაგალითი).
ლექცია ჩაატარა უნივერსიტეტის პროფესორმა, ფილოლოგიის დოქტორმა მარიამ მანჯგალაძემ. შეხვედრას ესწრებოდნენ სტუდენტები, ლექტორები და საკითხით დაინტერესებული მოწვეული სტუმრები.
შეხვედრა წარიმართა დისკუსიის ფორმატში.
კავკასიის უნივერსიტეტის საქართველოს შემსწავლელი საერთაშორისო კვლევის ცენტრი აგრძელებს საჯარო ლექციების და სამეცნიერო დისკუსიების სერიას საქართველოსთან დაკავშირებულ სხვადასხვა აქტუალურ საკითხებზე.

On June 25, Caucasus University hosted a joint public lecture organized by the International Research Center for the Study of Georgia and the Ilia Chavchavadze Center for European Studies and Civic Education. The topic of the lecture was - Language Policy and Political Discourse (the Example of Georgia).
The lecture was delivered by Doctor of Philology, professor at Caucasus University, Mariam Manjgaladze. The meeting was held in a discussion format and was attended by students, lecturers and invited guests interested in the issue.
The International Research Center for the Study of Georgia at Caucasus University continues a series of public lectures and scientific discussions on various topical issues related to Georgia.