კავკასიის მედიცინის სკოლის სტუდენტებმა მონაწილეობა მიიღეს 2 მაისს ჩატარებულ სამეცნიერო-პრაქტიკულ კონფერენციაში, რომელიც გაიმართა „ულტრასაუნდ აკადემიაში".
„ულტრასაუნდ აკადემიის“ დამფუძნებელმა და კლინიკა „ჰოლომედის“ რადიოლოგიური დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა, ფიქროა რეხვიაშვილმა, მონაწილეებს ჩაუტარა პრაქტიკული მასტერკლასი თემაზე: „ფარისებრი ჯირკვლის, სარძევე ჯირკვლისა და კანქვეშა ქსოვილების ელასტოგრაფია - TI-RADS, BI-RADS და strain-ანალიზი“.
- ფარისებრი ჯირკვლის დამიზნებითი ასპირაციული ბიოფსია;
- სარძევე ჯირკვლის ბიოფსია ულტრაბგერითი კონტროლის ქვეშ;
- რბილი ქსოვილების კვლევა და მანიპულაციები.
კონფერენციის ფარგლებში, მონაწილეებმა მიიღეს ცოდნა ელასტოგრაფიის თანამედროვე მეთოდებისა და საერთაშორისო კლასიფიკაციების პრაქტიკული გამოყენების შესახებ.

Students of Caucasus School of Medicine participated in a scientific-practical conference held on May 2 at Ultrasound Academy.
The founder of Ultrasound Academy and Head of the Radiology Department at Holomed Clinic, Pikria Rekhviashvili, delivered a practical masterclass for the participants on the topic: “Elastography of the Thyroid Gland, Breast, and Subcutaneous Tissues: TI-RADS, BI-RADS, and Strain Analysis.”
The masterclass covered the following topics:
• Targeted fine-needle aspiration biopsy of the thyroid gland;
• Ultrasound-guided breast biopsy;
• Soft tissue examination and related manipulations.
As part of the conference, participants gained knowledge of modern elastography methods and the practical application of international classification systems.