12 დეკემბერს, საქართველოს ვიცე-პრემიერი და თბილისის საკრებულოს სარევიზიო კომისიის თავმჯდომარე, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეხვდნენ. შეხვედრა რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროში გაიმართა, სადაც მინისტრი სტუდენტებს ქვეყნის განვითარებაში რეგიონული მმართველობის მნიშვნელობასა და დეცენტრალიზაციის პროცესებში მის როლზე ესაუბრა.
შეხვედრა ინტერაქციული ხასიათის იყო. სტუდენტები მთის განვითარებითა და ინფრასტრუქტის სამინისტროს მიმდინარე პროექტებით დაინტერესდნენ. მინისტრმა მათ მთის განვითარების ახალი სტრატეგია წარუდგინა, რომელიც სამ ძირითად კომპონენტს მოიცავს და მთის პოპულარიზაციისა და იქ საცხოვრებელი პირობების გაუმჯობესებისკენაა მიმართული. მაია ცქიტიშვილმა სტუდენტებს ის ინფრასტრუქტურული პროექტები გააცნო, რომლებიც სამინისტრომ განხორციელა ან ამჟამად მიმდინარეობს.
შეხვედრაზე რიმა ბერაძემ და მაია ცქიტიშვილმა რეგიონულ მმართველობაში, თვითმმართველობის როლზე და მისი განვითარების აუცილებლობაზე ისაუბრეს.
„თვითმმართველობა და ცენტრალური მთავრობა ერთი მთლიანობაა, დამოუკიდებელი ინსტიტუციებით, მაგრამ მათი ცალ-ცალკე განხილვა და განვითარება მიზანშეუწონელია. ადგილობრივი თვითმმართველობა არის ადამიანამდე ჩაშლილი საერთო ვერტიკალი, რომელიც ყველაზე ახლოსაა ხალხთან“ - აღნიშნა მაია ცქიტიშვილმა.
„ახალგაზრდებთან კომუნიკაცია და მათი აზრის გაზიარება ჩვენთვის მეტად მნიშვნელოვანია. თქვენ ხომ ჩვენი მომავალი ხართ, განსაკუთრებით დიდია თქვენი, როგორც მომავალი საჯარო მოხელეების როლი თვითმმართველობის განვითარებაში“ - განაცხადა რიმა ბერაძემ.

On December 12, the Vice-Prime Minister of Georgia and the chairman of the City Assembly Audit committee met with the students of Caucasus University. The meeting was held at the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, where the Minister spoke to the students about the importance of regional governance in the country’s governance as well as its role in decentralization.
The meeting was interactive. The students took interest in the projects concerning Mountain Development and Infrastructure. The minister presented a development strategy consisting of three main components aiming at popularizing the mountain regions and improving living conditions there. Ms. Maia Tskitishvili introduced the students to the infrastructural projects that have already been implemented by the Ministry or will be implemented in the future.
‘Self-government and central government are one entity with independent institutions, but considering and developing them separately is inexpedient. Local self-government is a vertical line broken down to people, which is actually the closest to people’ – said Ms. Maia Tskitishvili.
‘It is very important to us to communicate with and hear opinion of the youth. You are our future, your role, especially as of future public-servants, plays a big part in the development of self-governance - said Ms. Rima Beradze.