22 თებერვალს, გაიმართა მრგვალი მაგიდის დისკუსია: „ევროკავშირი და საქართველო გაწევრების მოლაპარაკებების დაწყებამდე“. ღონისძიება ჩატარდა კავკასიის უნივერსიტეტის ჟან მონეს წამყვანი ცენტრის ევროკავშირის კანონმდებლობის ტრანსპოზიციისთვის - JM CoE EUPOLTRANS (2022-2025) პროექტის ფარგლებში.
პროექტის გუნდმა წარმოადგინა მოხსენებები ევროკავშირი-საქართველოს ურთიერთობების, საჯარო ადმინისტრირებისა და საგარეო და უსაფრთხოების პოლიტიკის, ასევე შრომის, გარემოს დაცვის, მომხმარებელთა უფლებების და კონკურენციის პოლიტიკის მიმართულებით, ასოცირების შეთანხმებით გათვალისწინებული ვალდებულებებისა და ასევე საბჭოსა და კომისიის ბოლოდროინდელი მოხსენებების კონტექსტში.
კავკასიის უნივერსიტეტის ჟან მონეს წამყვანი ცენტრის მიერ ორგანიზებული დისკუსიის მიზანი იყო ევროკავშირის თემებით დაინტერესებული ფართო პროფესიული წრეების (საჯარო, სამოქალაქო, აკადემიური, დიპლომატიური კორპუსი) ჩართულობა ევროკავშირთან ინტეგრაციის პროცესის შესახებ ცოცხალ დისკუსიაში, რათა სხვადასხვა პერსპექტივათა სინერგიით ინკლუზიურად განხილულიყო საქართველოს ევროკავშირთან ასოცირების ვალდებულებები და გაწევრიანების მოლაპარაკებების დაწყების საჭიროებები.
ღონისძიებაში მონაწილეობდნენ, საქართველოში აკრედიტებული ევროკავშირის ქვეყნების საელჩოს დიპლომატები, ევროკავშირთან დაკავშირებულ საკითხებზე მომუშავე საჯარო მოხელეები და სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციის წარმომადგენლები.

On February 22, Caucasus University Jean Monnet Center of Excellence EUPOLTRANS (2022-2025) organized a round table discussion: The European Union and Georgia before the accession negotiations.
Project team presented ongoing researches about EU-Georgia relations, public administration and EU’s Common Foreign and Security Policy, as well as labor policy, environmental protection, consumer rights and competition policy, taking into consideration the Association Agreement demands as well as recent Council Conclusions and Commission Communications.
The purpose of the roundtable discussion, organized by the Caucasus University Jean Monnet Center of Excellence EUPOLTRANS was to involve interested professional circles (public, civil, academic, diplomatic corps) in a lively discussion about the process of Georgia’s integration with the European Union. This was a stocktaking exercise aimed at promoting synergy of different perspectives to be reflected in the discussions and researches on EU-Georgia ultimately for more inclusive and effective realization of goals required by the EU-Georgia's Association agenda and the goals of starting the accession negotiations with the EU.
Discussion participants were from the EU member state embassies accredited in Georgia, civil service and civil society organizations (CSOs) who are specialized in different aspects of EU-Georgia relations.