5 მაისს, მოსწავლე ახალგაზრდობის სასახლეში, საბუნებისმეტყველო და სოციალური მეცნიერებების მიმართულების დამათავრებელი კლასის მოსწავლეებისთვის და აბიტურიენტებისათვის ჩატარდა სემინარი თემაზე „საქართველო და ევროკავშირი “.
სემინარს უძღვებოდნენ კავკასიის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის პროფესორი გურანდა ჭელიძე და ევროპისმცოდნეობის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტები.
მოსწავლეებთან შეხვედრაზე განხილულ იქნა ევროპული ინტეგრაციისა და ასოცირების პროცესები საქართველოში, მათი მნიშვნელობა და პერსპექტივები, საუბარი შეეხო საქართველოს ევროკავშირში გაწევრიანების განაცხადის შეტანის მნიშვნელობას.
სემინარის წარმართვაში ასევე მონაწილეობდნენ მოსწავლე ახალგაზრდობის ეროვნული სასახლის, სოციალურ მეცნიერებათა და სამართლის მიმართულების ხელმძღვანელები და პედაგოგები. სემინარი წარიმართა დისკუსიის რეჟიმში.
მონაწილეებს გადაეცათ სერტიფიკატები და საჩუქრები კავკასიის უნივერსიტეტისგან, მოსწავლე ახალგაზრდობის სასახლის სოციალურ მეცნიერებათა და სამართლის მიმართულების კაბინეტს კი, დამხმარე სახელმძღვანელო ისტორიის, გეოგრაფიისა და სამოქალაქო განათლების მასწავლებლებისათვის „ევროპული ასოცირების პროცესი საქართველოში“, რომელიც მომზადდა და გამოიცა Erasmus+ ჟან მონეს პროექტის - „ევროპული სწავლების სამკუთხედი“ (TEESS) ფარგლებში.

On May 5, a seminar on "Georgia and the European Union" was held for high school students and entrants at the National Youth Palace.
The seminar was led by Guranda Chelidze, Professor at Caucasus School of Humanities and Social Sciences, and students of the bachelors of European Studies program.
At the meeting with the students, European integration and association processes in Georgia, their importance and perspectives and the importance of Georgia's application for EU membership was discussed.
The seminar was also attended by the heads and teachers of social sciences and law of the National Palace of Student Youth. The seminar was held in discussion mode.
Participants received certificates and gifts from Caucasus University, the National Youth Palace's Office of Social Sciences and Law, and a handbook for history, geography and civics teachers on the European Association Process in Georgia, prepared and published as part of the Erasmus + Jean Monnet project - The European Learning Triangle (TEESS).