27 ნოემბერს, ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის მოწვეული ლექტორის მარიამ ჯინჭველეიშვილის ინიციატივით, სალექციო კურსის „განათლების სოციოლოგიის" ფარგლებში, სტუმრის საათის სტატუსით, სოციოლოგიის პროგრამის მეოთხე კურსის სტუდენტებს ეწვია ფილოლოგიის დოქტორი ირმა გრძელიძე.
ამჟამად ქალბატონი ირმა გრძელიძე იკავებს საერთაშორისო აკრედიტაციის სამსახურის და სტრატეგიული განვითარების დეპარტამენტის ხელმძღვანელის პოზიციას კავკასიის უნივერსიტეტში. ის არის უმაღლესი განათლების რეფორმის ექსპერტი HERE, ასევე ევროპის უნივერსიტეტების ასოციაციის სადოქტორო განათლების კომიტეტის წევრი (EUA-CDE SC member). ქალბატონი ირმა ასევე არის ბოლონიის ექსპერტი - DAAD Bologna Peer Hub Support Expert, თსუ- ასოცირებული პროფესორი და ფულბრაიტის მკვლევარი 2021.
სალექციო თემა იყო: "თანამედროვე ტენდენციები განათლების განვითარებაში".
ქალბატონმა ირმამ ისაუბრა თანამედროვე განათლების ისტორიის, უმაღლესი განათლების და ინსტიტუციების გამოწვევების, რეკომენდაციებისა და განვითარების პერსპექტივების შესახებ.

On November 27, Dr. Irma Grdzelidze visited the fourth-year students of the sociology program at the School of Humanities and Social Sciences. This visit was organized as part of the "Sociology of Education" lecture course, initiated by Mariam Jinchveleishvili, a guest lecturer at CSH.
Dr. Irma Grdzelidze currently serves as the Head of the International Accreditation Service and Strategic Development Department at Caucasus University. Additionally, she is an expert on higher education reform HERE, a member of the Doctoral Education Committee of the European University Association (EUA-CDE SC member), a Bologna expert - DAAD Bologna Peer Hub Support Expert, an associate professor at TSU, and a Fulbright researcher for the year 2021.
The topic of the lecture was: "Modern trends in the development of education".
Irma spoke about the history of modern education, challenges, recommendations and development perspectives of higher education and institutions.