ტურიზმის სკოლის სტუდენტები "პურის ფესტივალზე" - ახალციხეში
22 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტები, ახალციხეში-რიგით მეოთხე "პურის ფესტივალზე" იმყოფებოდნენ.
„პურის ფესტივალი“ ერთდღიანი ღონისძიებაა, რომელიც „ელკანას“ ინიციატივით  ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერიასთან ერთად 2010 წლიდან, უკვე მეოთხედ, იმართება  ახალციხეში.
ფესტივალის მიზანია, სამცხე-ჯავახეთის რეგიონის აგროტურისტული პოტენციალის წარმოჩენა და ხორბლის ადგილობრივი ჯიშების აღდგენა-პოპულარიზაციის ხელშეწყობა.
ფესტივალში მონაწილეობდნენ საქართველოს სხვადასხვა უნივერსიტეტების ტურიზმის პროგრამის სტუდენტები. კავკასიის უნივერსიტეტიდან შერჩეული იქნა ტურიზმის საბაკალავრო პროგრამის ორი სტუდენტი: მარიამ სტეფნაძე და ნინი მერაბიშვილი. სტუდენტებმა  მონაწილეობა მიიღე მასტერკლასებში, დააგემოვნეს ადგილზე გამომცხვარი სხვადასხვა სახეობის პური, ადგილობრივი ტრადიციული კერძები, დაათვალიერეს ეთნოგრაფიული ნაკეთობები და დაესწრნენ ადგილობრივი ფოლკლორული ანსამბლების კონცერტს.

On October 22, the students of the undergraduate tourism program of Caucasus University were in Akhaltsikhe for the fourth "Bread Festival".
"Bread Festival" is a one-day event, which is held in Akhaltsikhe for the fourth time since 2010, at the initiative of "Elkana" together with the Akhaltsikhe Municipality Hall.
The purpose of the festival is to present the agro-tourism potential of the Samtskhe-Javakheti region and support the restoration and promotion of local varieties of wheat.
Students of the tourism program of different universities of Georgia participated in the festival. Two students of the undergraduate tourism program were selected from Caucasus University: Mariam Stepnadze and Nini Merabishvili. Students participated in master classes, tasted different types of bread baked on site, local traditional dishes, viewed ethnographic products and attended a concert of local folk ensembles.