21 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, ჩატარდა სტუდენტური კონფერენცია თემაზე „ტურიზმი და მწვანე ინვესტიციები“. აღნიშნული კონფერენცია პირველად წელს ჩატარდა და შემდეგში ყოველწლიურ ხასიათს მიიღებს.
კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღო ცხრა უნივერსიტეტის სტუდენტურმა გუნდმა.
გამოვლინდა პირველი, მეორე და ორი მესამე ადგილი:
- I ადგილი - კავკასიის უნივერსიტეტის გუნდი “CTS”- თემა ,,ხორბლის გზა’’ საქართველოში;
- II ადგილი - საქართველოს საპატრიარქოს წმიდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის ქართული უნივერსიტეტი-გუნდი „SANGU“-თემა „ინვესტირება ხალხში, პლანეტაში, ეკონომიკურ კეთილდღეობაში“;
- III ადგილი- ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის გუნდი „Evergreen-მარადმწვანე “-თემა „საქართველოში ახალი ტრენდული ტურისტული ობიექტების გარდასახვის შესაძლებლობა წრიული ეკონომიკის გამოყენების შემთხვევაში“;
- III ადგილი- კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის გუნდი „CIU Green Tourism “-თემა „ეთნოგრაფიული ეკო-სოფელი შოვი“.
კონფერენციას ესწრებოდნენ სხვადასხვა უნივერსიტეტიდან მოწვეული პროფესორები, სტუდენტები და ღონისძიების სპონსორები.

On May 21, at Caucasus University, a student conference was held on the topic "Tourism and Green Investments".
Student teams from nine universities participated in the conference.
The teams in first, second and two third places were revealed:
- I place - Caucasus University team "CTS" - theme "Wheat Road" in Georgia;
- II place - Saint Andrew the First-Called Georgian University of the Patriarchate of Georgia - team "SANGU" - theme "Investing in people, planet, economic prosperity";
- III place - Ilia State University team "Evergreen" - theme "Possibility of transforming new trending tourist facilities in Georgia in the case of circular economy";
- III place - Caucasus International University team "CIU Green Tourism" - theme "Ethnographic eco-village Shovi".
The conference was attended by invited professors, students and sponsors of the event from various universities.