20 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტში გაიმართა სამართლის სკოლის რიგით XVIII სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია თემაზე - საქართველო - ევროპის ნაწილი.
სპეციალურად დაკომპლექტებულმა კომისიამ, 11 მომხსენებლიდან, კონფერენციის გამარჯვებულებად გამოავლინა შემდეგი ნაშრომები:
I ადგილი - ლიკა სილაგაძე და ბექა თავაძე, სამართლის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტები,
თემა: ციფრულ სივრცეში არსებული პერსონალური ინფორმაციის დაცვა, როგორც ასოცირების შეთანხმებით ნაკისრი ვალდებულება“, სამეცნიერო ხელმძღვანელი ეკა კაველიძე
II ადგილი - გვანცა ჩადუნელი და ნათია ტყეშელაშვილი, სამართლის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტები,
თემა: „აგენტების“ კანონი საქართველოში, სამეცნიერო ხელმძღვანელი მაკა მხატვრიშვილი
III ადგილი - მარიამ ქენქაძე და ნინო კახეთელიძე, სამართლის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტები,
თემა: „სასჯელის შესაძლო დისკრიმინაციულობა საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 378-ე მუხლის მაგალითზე“, სამეცნიერო ხელმძღვანელი დავით მუზაშვილი
III ადგილი - სალომე ზეიკიძე, სამართლის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტი,
თემა: „ადამიანის დაბადება - ხარვეზი ქართულ კანონმდებლობაში“, სამეცნიერო ხელმძღვანელი არჩილ ბორჯაძე
კონფერენციაში ასევე მონაწილეობდნენ საბაკალავრო პროგრამის შემდეგი სტუდენტები: ლიზი ბარდაჩიძე, ბარბარე ასკურავა, ანა კეჟერაშვილი, ლიზი ლაღაძე, ელენე ფუთურიძე, მარიამ თვალაძე, ელენე გრიგოლია, მარიამ ყურმაშვილი, გვანცა ჩიკვილაძე.

On May 20, the 18th Student Scientific Conference of the School of Law was held at the Caucasus University on the topic - Georgia - Part of Europe.
Students of bachelor’s and master’s degree law programs participated in the conference.
The purpose of the said conference was to promote scientific-research activities and develop scientific potential among young people.
The specially appointed commission, out of 11 speakers, identified the following works as the winners of the conference:
I place - Lika Silagadze and Beka Tavadze, students of the Master of Law program.
Topic: “Protection of personal information in the digital space as an obligation under the association agreement", scientific director Eka Kavelidze
II place - Gvantsa Chaduneli and Natia Tkeshelashvili, students of the Bachelor of Law program
Topic: "Foreign agents law” in Georgia, scientific supervisor Maka Mkhatvrishvili
III place - Mariam Kenkadze and Nino Kakhetelidze, students of the Bachelor of Law program,
Topic: "Possible discrimination of punishment based on the example of Article 378 of the Criminal Code of Georgia", scientific supervisor Davit Muzashvili
III place - Salome Zeikidze, student of the Bachelor of Law program,
Topic: "Birth of a person - a flaw in the Georgian legislation", scientific supervisor Archil Borjadze
The following students of the bachelor’s program also participated in the conference: Lizi Bardachidze, Barbare Askurava, Ana Kezherashvili, Lizi Laghadze, Elene Futuridze, Mariam Tvaladze, Elene Grigolia, Mariam Kurmashvili, Gvantsa Chikviladze.