18 ივლისს, 11:00 საათზე, სასერტიფიკატო პროგრამის - „გააზიარე ცოდნა, გააზიარე გამოცდილება“ - ფარგლებში რიგით მეექვსე და ბოლო ონლაინ ლექცია გაიმართება.
ლექციას წაიკითხავს რობერტ ვესტერი თემაზე: „მონაწილეობითი მმართველობის მნიშვნელობა - როგორ ჩავრთოთ დაინტერესებული მხარეები და საზოგადოება პოლიტიკის შემუშავების პროცესში? საზოგადოებრივი კომუნიკაციის სტრატეგიის პრინციპები“.
რობერტ ვესტერი არის ევროკავშირის მრჩეველთა ჯგუფის - Berenschot-ის მმართველი დირექტორი და სტრატეგიული კომუნიკაციების ექსპერტი. Berenschot არის წამყვანი საკონსულტაციო კომპანია ნიდერლანდებსა და ბელგიაში, სადაც დასაქმებულია 400-ზე მეტი კონსულტანტი, რომელთა მუშაობის სფერო მოიცავს საჯარო ადმინისტრირების სექტორის ყველა დონეს.
რობერტ ვესტერის მუშაობის მიმართულებებია: სტრატეგია, მმართველობა, და ორგანიზაციების პოზიციონირება საჯარო სექტორში. მას აქვს Berenschot-ში კონსულტანტად მუშაობის 12 წლიანი გამოცდილება, ასევე ნიდერლანდების მთავრობის შვიდ სხვადასხვა დეპარტამენტში კომუნიკაციების/პოლიტიკის დირექტორად მუშაობის 18 წლიანი გამოცდილება.
ვესტერი აგრეთვე გახლდათ ნიდერლანდების პრემიერ-მინისტრ მარკ რიუტესა და მეფე ვილემ-ალექსანდრეს მთავარი მრჩეველი კომუნიკაციების მიმართულებით.

On July 18, at 11:00, within the framework of the certificate program - "Share Knowledge, Share Experience", sixth and last online lecture will be held.
The lecture will be delivered by Robert Wester. The topic of the lecture will be: “The importance of participatory governance – how to engage stakeholders and public in policy making? Key guidelines for public communication strategy”.
Robert Wester is managing director of the EU-advisory group of Berenschot and an expert in strategic communication. Berenschot is a leading consultancy firm in the Netherlands and Belgium and employs more than 400 consultants, covering all levels of the public administration sector and the business community.
He has been leading the sector Government and his work focuses on the strategy, governance and positioning of organisations in the public sector. In his projects, he helps governments and businesses in their collaboration and to create public value.
Wester has twelve years of working experience as a consultant at Berenschot and has been working for 18 years as a communications or policy director for seven different departments of the government in the Netherlands. Wester was principal advisor of Prime Minister Mark Rutte and King Willem Alexander in the Netherlands and responsible for all communication with respect to the abdication and investiture on April 30th 2013.