საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს (GITA) ორგანიზებით, ტექნოპარკში გაიმართა საუნივერსიტეტო კონკურსის – UNI4VERSE-ის დემო დღე, რომელშიც კავკასიის უნივერსიტეტის სახელით, ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn-ის გამარჯვებული სტარტაპი BioNova მონაწილეობდა.
BioNova-მ დემო დღეზე საკუთარ ინოვაციური იდეასთან ერთად ფიზიკური პროტოტიპიც წარადგინა, რომელიც მიზნად ისახავს მწვანე ტექნოლოგიების გამოყენებით ბიომასის გადამუშავების შედეგად განახლებადი ენერგიის მიღებას.
მნიშვნელოვანია, რომ BioNova დემო დღის ფარგლებში დასახელდა "ხალხის რჩეულ სტარტაპად", როგორც პროექტი, რომელმაც მოიპოვა აუდიტორიის ყველაზე მაღალი მხარდაჭერა და მოწონება სოციალური მედიის პლატფორმებზე გამოქვეყნებული ვიდეორგოლის რეაქციების რაოდენობის მიხედვით.
აღსანიშნავია, რომ BioNova წარმოადგენს ერთ-ერთ ყველაზე წარმატებულ სტუდენტურ სტარტაპს, რომელიც უკვე მოპოვებული აქვს მრავალი აღიარება, მათ შორის:
- სტარტაპი BioNova დასახელებულია წლის აგროპრენერად
- გახლავთ Social Impact Award 2024 - ის გამარჯვებული
- ჯიტას რეგიონალური საგრანტო კონკურსის გამარჯვებული
- დასახელებულია პოლონეთის ტოპ 3 აგრიტექ სტარტაპს შორის
UNI4VERSE-ის წლევანდელი კონკურსის მთავარი თემა იყო- მწვანე ეკონომიკა და განახლებადი რესურსები, რაც მონაწილე ახალგაზრდებს შესაძლებლობას აძლევს, საკუთარი იდეებით მნიშვნელოვან წვლილი შეიტანონ გარემოსდაცვითი მდგრადობის გაძლიერებაში.
კავკასიის უნივერსიტეტი ულოცავს BioNova-ს მორიგ მიღწევას და წარმატებებს უსურვებს შემდგომ განვითარებაში.

Organized by Georgia’s Innovation and Technology Agency (GITA), the UNI4VERSE -University Competition Demo Day was held at Tech Park. Representing Caucasus University, the startup BioNova, winner of the university’s Innovation and Entrepreneurship Center’s pre-acceleration program CUnicorn, participated in the event.
As part of the Demo Day, BioNova presented both its innovative concept and a physical prototype aimed at generating renewable energy through the processing of biomass using green technologies.
Notably, BioNova was named the “People’s Choice Startup”, receiving the highest level of public support based on the number of reactions to its promotional video on social media platforms.
BioNova is considered one of the most successful student-led startups, already earning significant recognition, including:
- Named Agropreneur of the Year
- Winner of the Social Impact Award 2024
- Recipient of GITA’s regional grant competition
- Selected among the Top 3 AgriTech startups in Poland
This year, UNI4VERSE focused on the theme of Green Economy and Renewable Resources, offering participating students the opportunity to contribute innovative solutions that promote environmental sustainability.
Caucasus University congratulates BioNova on this important achievement and wishes the team continued success in their future endeavors.