რომლის ფარგლებშიც ორგანიზაციის წარმომადგენლებმა ჩაატარეს საჯარო ლექცია თემაზე "ფემიციდი და ადრეული ქორწინება".
შეხვეხდრის ფარგლებში დაიგეგმა გასვლითი ტრენინგი, დაინტერესებული სტუდენტებისთვის. ლექციების და ტრენინგების თემატიკა იქნება გენდერის ირგვლივ.
ორგანიზაცია გეგმავს შეარჩიოს ერთი ან რამდენიმე სტუდენტი, რომელიც 6 თვის ვადით დასაქმდება ორგანიზაციის ვებ პორტალზე. გაცნობებთ რომ სტაჟირება ანაზღაურებადია და პრაქტიკის გავლის თვალსაზრისით განსაკუთრებით საინტერესო იქნება ახალგაზრდა დამწყები ჟურნალისტებისთვის.
ასევე დაგეგმილია დოკუმენტური ფილმის გადაღება და სურვილს გამოთქვამენ რომ სწორედ კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტების ჩართულობით მოხდება აღნიშნული ფილმის გადაღება.
კავკასიის უნივერსიტეტს სტუმრად ეწვია ქალთა საინფორმაციო ცენტრის დირექტორი, ელენე რუსეცკაია, რომელმაც წაიკითხა 45 წუთიანი ლექცია, რომლის თემაც იყო "ფემიციდი და ადრეული ქორწინება" მან ასევე დეტალურად ისაუბრა ურთიერთთანამშრომლობის ფარგლებში შესაძლო სტაჟირების და სხვადასხვა აქტივობებში ჩართვის შესახებ.
რაც შეეხება ქალთა საინფორმაციო ცენტრს, ეს ორგანიზაცია დაარსდა 15 წლის წინ და მუშაობს ქალთა უფლებების და გენდერული თანასწორობის საკითხებზე. ბევრ სხვადასხვა მიმართულებას მოიცავს ორგანიზაციის საქმიანობის სფერო, ეს არის ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობა, ქალთა პოლიტიკური მონაწილეობა, ქალთა უფლებების და გენდერის მხრივ სახელმწიფოს საერთაშორისო ვალდებულებების შესრულების მონიტორინგი, ინსტიტუციური მექანიზმი და ა.შ.
{phocagallery view=category|categoryid=680|limitstart=0|limitcount=0}

Under the Memorandum WIC representatives held a public lecture on the topic - Femicide and Early Marriage.
During the meeting a field training was planned for interested students. Lectures and training will deal with gender issues.
The organization plans to select and employ one or several students to work in the web portal for a 6 -month period.
Training and practice is especially interesting for young beginner journalists. It is also planned to film documentary with participation of CU students.
Caucasus University hosted the director of Women's Information Center, Elene Rusetskai who delivered a 45-minute lecture on Femicide and Early Marriage and talked extensively about the possible involvement of CU in different activities within the framework of the program.
Women Information Center, which works on women's rights and gender equality issues,was founded 15 years ago. Many other areas are also covered - women and domestic violence, women's political participation, women's rights and gender in the country and monitoring how the government carries out its international commitments, etc.
{phocagallery view=category|categoryid=680|limitstart=0|limitcount=0}