კონფერენცია - საქართველოს კურორტების განვითარების მომავალი
საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს სსიპ კურორტების განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით, 19 ნოემბერს, გაიმართა სტუდენტთა სამეცნიერო კონფერენცია თემაზე ,,საქართველოს კურორტების განვითარების მომავალი“.
კონფერენციის მიზანი იყო, საქართველოს კურორტების განვითარების ხელშეწყობა, სააგენტოსა და საქართველოში აკრედიტირებულ უნივერსიტეტებს შორის ურთიერთთანამშრომლობის გაღრმავება.
კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღო ტურიზმის სკოლის სტუდენტმა მარიამ სამადაშვილმა, რომელმაც მოხსენება გააკეთა თემაზე: “მაღალმთიანი აჭარის თანამედროვე ტენდენციები და განვითარების პერსპექტივები.''
კონფერენციის დასასრულს სტუდენტებმა მიიღეს მონაწილეობის დამადასტურებელი სერტიფიკატები და ბრენდირებული საჩუქრები.

On November 19, a student scientific conference on "The Future of Georgian Resort Development" was organized by the LEPL Resort Development Agency of the Ministry of Economy and Sustainable Development of Georgia.
The goal of the conference was to promote the development of Georgian resorts and deepen cooperation between the agency and accredited universities in Georgia.
Mariam Samadashvili, a student of the Tourism School, participated in the conference and made a report on the topic: "Modern Trends and Development Prospects of High-Mountain Adjara."