კავკასიის უნივერსიტეტის „ნიუ უესტმინსტერის კოლეჯის” დეკანის მოადგილედ, და ამავე დროს, კავკასიის უნივერსიტეტის დირექტორთა საბჭოს წევრად პროფესორი დევიდ შიმპი დაინიშნა. პროფესორი დევიდ შიმპი 2011-2017 წლებში, „ნიუ უესტმინსტერის კოლეჯის” (კანადა) მმართველთა საბჭოს წევრი იყო; ასევე იყო მისი პრეზიდენტი მცირე ხნით, სანამ 2017 წლის 1 ნოემბერს კავკასიის უნივერსიტეტის შემადგენლობაში არსებული კოლეჯი გახდებოდა. დევიდ შიმპი „უნივერსიტეტეთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის“ მრჩეველთა საბჭოს წევრია.
დევიდ შიმპი სოფიის უნივერსიტეტისა და კავკასიის უნივერსიტეტის ფილოსოფიის პროფესორია; იგი გახლდათ ალიასკას უნივერსიტეტის კომპიუტერული მეცნიერებების პროფესორი. პროფესორ შიმპს ფილოსოფიის დოქტორის ხარისხი მოპოვებული აქვს წმინდა კლიმენტ ოჰრიდსკის სოფიის უნივერსიტეტში, ხარისხი მიანიჭა ბულგარეთის რესპუბლიკის განათლების სამინისტრომ. იგი არის საინფორმაციო სისტემების მენეჯმენტის მაგისტრი; დაამთავრა აშშ-ს საზღვაო მაგისტრატურა; არის მეცნიერებათა ბაკალავრი; ბაკალავრის ხარისხი მოიპოვა აშშ-ს საზღვაო აკადემიაში, ანნაპოლისი, მერილენდი. არის კავკასიის უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორი.
აშშ-ს სახელმწიფო თავდაცვის დეპარტამენტმა მას საზღვარგარეთის ქვეყნების ოფიცრის წოდება მიანიჭა და 2010 წლიდან საქართველოს საპატიო კონსულია. მსახურობდა სამხრეთ კაროლინის ლეიტენანტ-გუბერნატორის მრჩევლად, საზღვაო უსაფრთხოების კომისიის თავმჯდომარედ; არის აშშ-ს საზღვაო ლიგის შავი ზღვის საბჭოს პრეზიდენტ ემერიტუსი. საზღვაო კარიერა დაიწყო 1976 წელს აშშ-ს საზღვაო ძალებში, საიდანაც გადადგა 2001 წელს. მას შემდეგ დაინიშნა სამხრეთ კაროლინას ფედერალურ საზღვაო პოლიციის უფროსად, 2005 წელს, საიდანაც კარიერა დაასრულა 2009 წელს, კონტრადმირალის წოდებით. იგი სხვადასხვა თანამდებობაზე მსახურობდა აშშ-ს საზღვაო ძალებში, მათ შორის აშშ-ს საზღვაო უსაფრთხოების ჯგუფის (ატლანტიკის) დირექტორად, აშშ-ს ფლოტის საინფორმაციო ოპერაციების და კრიპტოლოგიის დირექტორად. დაჯილდოებულია ლეგიონის ღირსების ორდენით, თავდაცვის ღირსების მედლითა და ლონდონის თავისუფლების სიგელით.

The Office of the President of Caucasus University has announced that Professor David Shimp was officially appointed today as Deputy Dean of New Westminster College of Caucasus University with concurrent appointment as a member of the Board of Directors of Caucasus University.
Professor David Shimp previously served as Vice Chairman of the Board of Governors of New Westminster College in Canada from 2011 to 2017, and briefly as its president before it became a constituent college of Caucasus University on November 1, 2017. He is also a member of the Advisory Council of the International Association of University Presidents.
Professor Shimp received a Professorial Appointment in Philosophy from both Sophia University and Caucasus University, and was an Adjunct Professor of Computer Science at the University of Alaska. Professor Shimp has earned the Doctor of Philosophy Degree from Sophia University St. Kliment Ohridski conferred by the Ministry of Education of the Republic of Bulgaria. He has also earned the Master of Science Degree in Information Systems Management from the United States Naval Postgraduate School and the Bachelor of Science Degree from the United States Naval Academy at Annapolis, Maryland. He is an honorary doctorate of Caucasus University.
Professor Shimp was certified by the United States Department of Defense as a Foreign Area Officer and has served as Honorary Consul of Georgia since 2010. He previously served as an Advisor to the Lieutenant Governor of South Carolina, Chairman of the Maritime Security Commission, and is President Emeritus of the Black Sea Council of the Navy League of the United States. He started his naval career in 1976 in the United States Navy and retired as a Captain in 2001. Thereafter, he was appointed as Commander of the federally recognized South Carolina Naval Militia in 2005 and retired in 2009 with the state-commissioned rank of Rear Admiral. His leadership experience with the United States Navy includes serving as Director of U.S. Naval Security Group (Atlantic), Director for Cryptology and Director of Information Operations of the U.S. Atlantic Fleet. He is a recipient of the Legion of Merit, Defense Meritorious Service Medal, Meritorious Service Medal and the Freedom of the City of London.