ევროპის ინოვაციური აკადემიის აღმასრულებელი დირექტორის ვიზიტი CU კამპუსში
5-6 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტს ევროპის ინოვაციური აკადემიის აღმასრულებელი დირექტორი, ანი სინიჟარი ეწვია. სტუმარს კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ უმასპინძლა.
ვიზიტის მიზანია 2023 წლიდან ევროპული ინოვაციების აკადემიის საზაფხულო პროგრამის განხორციელების შესაძლებლობის შესწავლა კავკასიის უნივერსიტეტის ბათუმის კამპუსში.
ევროპის ინოვაციური აკადემია ტექნოლოგიურ ინოვაციებზეა ორიენტირებული ყველაზე დიდი მეწარმეობის კურსია, რომელიც  Financial Times, Google-სა და ევროპის წამყვან პოლიტიკოსთა მიერ ტექნიკური მეწარმეობის განათლების ლიდერად და ევროპის 100 ციფრულ პიონერთა შორის ერთ-ერთ მნიშვნელოვან ფიგურად არის აღიარებული.
ევროპული ინოვაციების აკადემიის არაკომერციული, საგანმანათლებლო პროგრამები შემუშავებულია მსოფლიოს წამყვანი ინსტიტუტების პროფესიონალებთან თანამშრომლობით, მათ შორის სტენფორდის უნივერსიტეტთან, U.C. ბერკლისთან, Google-თან.
პროგრამის მიზანია მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნის სტუდენტს მისცეს სტარტაპის შექმნის პრაქტიკული, რეალური ცხოვრებისეული გამოცდილება.
პროგრამის კურსდამთავრებულებს უკვე აქვთ შექმნილი საზოგადოების საჭიროებებზე ორიენტირებული კომპანიები, რომელთა ღირებულებაც ათობით მილიონი დოლარს შეადგენს, მათ შორისაა: Foresight Mental Health, The Farmer’s Dog, Higher Rewards, და სხვა.
თეორიული კურსები წარმოდგენილია "ტედ საუბრის" ფორმატში, რომლის თითოეულ სესიაზეც სწავლის კონცეფციები სრულიად ახლებურად იქნება წარმოდგენილი. სწავლება წარიმართება პირისპი, რაც სტუდენტებს შესაძლებლობას მისცემს თავიანთ მენტორებთან ყოველდღიური და პირდაპირი ურთიერთობა ჰქონდეთ. კურსებს უძღვებიან საუკეთესო მომხსენებლები, მენტორები და ინვესტორები, მთელი მსოფლიოდან.

On September 5-6, Anni Sinijärv, Executive Director of the European Innovation Academy (EIA), visited Caucasus University. The guest was hosted by the President of Caucasus University, Kakha Shengelia.
The visit aims to explore the possibilities of running the EIA summer program in the Batumi CU campus.
EIA is recognized as a leader in tech entrepreneurship education and by the Financial Times, Google, and leading European policymakers as one of 100 digital pioneers in Europe.
EIA's non-profit, educational programs are developed through joint partnerships with professionals from the world’s top institutions including Stanford University, U.C. Berkeley, and Google, etc.
The goal of the program is to give students from different countries a practical, real-life experience of creating a startup.
Graduates of the program have already created community-focused companies worth tens of millions of dollars, including: Foresight Mental Health, The Farmer’s Dog, Higher Rewards, and more.
Theoretical courses are presented in the format of "TED Talks", in each the learning concepts will be presented in a completely new way. Teaching will be face-to-face, enabling students to interact with their mentors daily and directly. The courses are led by the best speakers, mentors and investors from all over the world.