13-16 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ "უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისოასოციაციის" არჩეული პრეზიდენტის რანგში მონაწილეობა მიიღო IAUP-ის ნახევარწლიურ კონფერენციაში, რომელსაც ქეიფ პენინსულას ტექნოლოგიურმა უნივერსიტეტმა და ცენტრალურმა ტექნოლოგიურმა უნივერსიტეტმა უმასპინძლეს ქეიფთაუნში, სამხრეთ აფრიკაში.
კონფერენცია მიეძღვნა შემდეგ თემებს: Innovation and International Partnerships for Development; The Role of Science and Technology in addressing United Nations Sustainable Development Goals(SDG’s).
კახა შენგელიამ შეხვედრაზე წარმოადგინა IAUP-ის 2017-2020 წლების სამოქმედო გეგმა და ისაუბრა ორგანიზაციის განვითარების სამომავლო პერსპექტივებზე.
კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია "უნივერსიტეტთა პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის" (IAUP) 2014-2017 წლების არჩეულ პრეზიდენტად 2014 წლის 14 ივნისს აირჩიეს. 2017 წლის ივლისში, ვენაში დაგეგმილ მომდევნო გენერალური ასამბლეის სხდომაზე იგი ავტომატურად დაიკავებს IAUP-ის 2017-2020 წლების პრეზიდენტის თანამდებობას და უხელმძვანელებს აღნიშნულ ორგანიზაციას სამი წლის განმავლობაში.

On October 13-16, Kakha Shengelia, President of Caucasus University and President-Elect of International Association of University Presidents is attending the IAUP Semi-annual Meeting in Cape Town, South Africa. The Semi-annual meeting is hosted by Cape Peninsula University of Technology (CPUT) and Central University of Technology.
The sessions covered the following topics: Innovation and International Partnerships for Development; The Role of Science and Technology in addressing United Nations Sustainable Development Goals(SDG’s).
Dr. Shengelia presented the IAUP Action Plan for 2017-2020 Precedency.
The President of the Caucasus University was elected President-elect of the IAUP for 2014-2017 on June 14, 2014. In July, 2017, at the Assembly General in Vienna he will automatically be installed the President of the IAUP in 2017-2020 and will head the organization for the next three years.