სოციალურ და განათლების მეცნიერებათა IV საერთაშორისო კონფერენცია თოფქაფის უნივერსიტეტში,სტამბული
კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის პროფესორმა, ისტორიის მეცნიერებათა დოქტორმა, ელისაბედ მაჩიტიძემ 1-2 ნოემბერს, მონაწილეობა  მიიღო სოციალურ და განათლების მეცნიერებათა  IV საერთაშორისო კონფერენციაში, რომელიც გაიმართა სტამბოლში, თოფქაფის უნივერსიტეტში.
კონფერენციაზე წარმოდგენილი იყო 16 ქვეყნის 100-მდე მკვლევრის ნაშრომი.
ელისაბედ მაჩიტიძის მოხსენება - „თურგუთ ოზალის საგარეო პოლიტიკის თავისებურებანი“ ეხებოდა 1983-1993 წლების თურქეთის საგარეო პოლიტიკას. მოხსენებამ მსმენელთა ინტერესი გამოიწვია, რაც დადასტურდა მოხსენების შემდგომ გამართული დისკუსიით.

Elisabed Machitidze, a Professor at the Caucasus University School of Humanities and Social Sciences and a Doctor of Historical Sciences, represented the university at the IV International Conference on Social and Educational Sciences, held at İstanbul Topkapi University from November 1-2.
The conference presented the work of about 100 researchers from 16 different countries.
Professor Machitidze presented a report titled "Peculiarities of Turgut Ozal's Foreign Policy", exploring Türkiye's foreign policy during the years 1983-1993. The report aroused the interest of the audience, confirmed by the discussion held after the report.