სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტის აკადემიური საბჭოს გადაწყვეტილებით, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტს მიენიჭა საპატიო დოქტორის წოდება და გადაეცა უნივერსიტეტის მედალი.
საპატიო დოქტორის წოდება კახა შენგელიას სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტის განვითარებაში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისთვის მიენიჭა.
ცერემონიას ესწრებოდნენ სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტის და კავკასიის უნივერსიტეტის მმართველი საბჭოს წევრები, რომლებმაც აუდიტორიას სიტყვით მიმართეს და კახა შენგელიას საქმიანობის მნიშვნელობაზე ისაუბრეს.
სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორმა, მაკა ბერიძემ, ისაუბრა იმ უდიდეს წვლილზე, რაც კახა შენგელიას რეგიონის განათლების სისტემაში აქვს შეტანილი და შეაფასა იმ საქმიანობის მნიშვნელობა, რომელიც მას ახალგაზრდების განათლებაში აქვს ჩადებული.

By the decision of the Academic Council of Samtskhe-Javakheti State University, the President of Caucasus University was awarded the title of Honorary Doctor of Samtskhe-Javakheti State University and received the University Medal.
Dr. Kakha Shengelia was awarded the title of Honorary Doctor for his outstanding contribution to the development of Samtskhe-Javakheti State University.
The ceremony was attended by members of the Governing Board of Samtskhe-Javakheti State University and Caucasus University, who addressed the audience and spoke about the importance of Dr. Shengelia's activities.
The rector of Samtskhe-Javakheti State University, Irma Beridze, spoke about the great contribution that Dr. Kakha Shengelia has made to the education system of the region and assessed the importance of the activities he has made in educating the youth.