16-22 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტს, Erasmus+ ის აკადემიური მობილობის ფარგლებში, მინჰოს უნივერსიტეტის (University of Minho, Portugal) პროფესორი პაულო მენდონკა (Paulo Mendonca) ეწვია.
ვიზიტის ფარგლებში, შეხვედრა გაიმართა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტთან, კახა შენგელიასთან. მხარეებმა უნივერსიტეტებს შორის არსებული თანამშრომლობის გაღრმავებაზე ისაუბრეს.
აღსანიშნავია, რომ ვიზიტის მსვლელობისას სამუშაო შეხვედრები განხორციელდა კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის, არქიტექტურის პროგრამის აკადემიურ პერსონალთან და ამავე პროგრამის ხელმძღვანელებთან, შეხვედრაზე მხარეებმა გაუზიარეს ერთმანეთს ხედვები და პრაქტიკა, აგრეთვე შეთანხმდნენ ერთობლივი პროექტების განხორციელებაზე.
კვლევითი მიმართულებით ერთობლივი პროგრამებისა და კონფერენციების განხორციელების შესაძლებლობებთან დაკავშირებით კი, სამუშაო შეხვედრა კვლევის ხელშეწყობის დეპარტამენტთან გაიმართა, მხარეებმა ერთმანეთს გააცნეს ამ მიმართულებით არსებული გამოწვევები და შეთანხმდნენ თანამშრომლობის გაღრმავებაზე.
მობილობის ფარგლებში, არქიტექტურის საბაკალავრო საფეხურის სტუდენტებსა და კურსდამთავრებულებს შესაძლებლობა ჰქონდათ მოესმინათ ლექცია თემაზე: Lightweight and mixed weight building systems for refurbishment.
მინჰოს უნივერსიტეტი, ერაზმუს+ ის საერთაშორისო კრედიტ-მობილობის (International Credit Mobility –ICM) პროგრამის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის პარტნიორია. თანამშრომლობა მიზნად ისახავს უნივერსიტეტებს შორის ადმინისტრაციული და აკადემიური პერსონალის მობილობას.

On September 16-22, Professor Paulo Mendonça of the University of Minho (Portugal) visited Caucasus University as part of his Erasmus + academic mobility.
During the visit, a meeting was held with the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia. The parties discussed the deepening of cooperation between universities.
It should be noted that during the visit, work meetings were held with the academic staff of the Architecture Program of Caucasus School of Technology, and the leaders of the same program.
Regarding the possibilities of implementing joint programs and conferences in the field of research, a work meeting was held with the Research Promotion Department, the parties introduced each other to the existing challenges in this field and agreed to deepen cooperation.
Within the framework of mobility, bachelor’s and master’s degree students of architecture had the opportunity to listen to a lecture on the topic: Lightweight and mixed weight building systems for refurbishment.
University of Minho is a partner of Caucasus University under the Erasmus + International Credit Mobility (ICM) program. The collaboration is aimed at the mobility of administrative and academic staff between universities.