ეკონომიკისა და ბიზნესის სკოლის სტუდენტების სტარტაპები თანადაფინანსების პროგრამის ოცეულშია
საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს 150 000 ლარიანი თანადაფინანსების გრანტების პროგრამის გამარჯვებული 20 სტარტაპი ცნობილია.
გამარჯვებულებს შორის არიან კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკის სკოლის კურსდამთავრებული, თორნიკე კვინიკაძის სტარტაპი - DataStudio, კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნეს სკოლის კურსდამთავრებული, ლევან ჯობავას სტარტაპი- metric.ge და კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნეს სკოლის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტი - სანდრო ბოლქვაძის სტარტაპი Sfero.
DataStudio – AI- ზე ორიენტირებული ERP სისტემა, რომელიც გარდაქმნის ოპერაციათა მართვას. სტარტაპის უნიკალური „ინტელექტუალური ხედვა“ ახდენს მონაცემთა პრეზენტაციის მორგებას. ამავდროულად, ინოვაციური Q&A რეპორტინგი იძლევა მყისიერ ინფორმაციას.
Metric.ge - სტარტაპი ავტომანქანებისა და ბინის შეძენის მსურველებს ეხმარება, შესაძენი ქონების შერჩევაში, მათ შეფასებაში და შესაძენად საჭირო ფინანსების მოღებაში.
Sfero - დასაქმების პლატფორმა, რომელიც აჩქარებს დასაქმების ეფექტურობას და ამცირებს მის ხარჯებს.
საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტომ 150 000 ლარიანი თანადაფინანსების გრანტების პროგრამა 2023 წლის 13 ივლისს მეთერთმეტედ გამოაცხადა.
აღნიშნული პროგრამის მიზანია საქართველოში საერთაშორისო პოტენციალის მქონე ინოვაციური პროდუქტებისა და მომსახურების შემუშავება, მათი კომერციალიზაცია და ინოვაციური საწარმოების შექმნის სტიმულირება. პროგრამის გამარჯვებული 20 სტარტაპი, საინვესტიციო კომიტეტმა გამოავლინა, რომელიც დაკომპლექტებულია მაღალი დონის საერთაშორისო ვენჩურული ინვესტორების მიერ: ტიმ ვაგნერი, საშა მიჩაუდი, მარვინ ლიაო, ზაზა ფაჩულია, აიაშ პუბმრა.

Georgia’s Innovation and Technology Agency (GITA) has unveiled the 20 winners of the 150,000 GEL Matching Grants Program.
Among winners are startup DataStudio, founded by Tornike Kvinikadze, a graduate of the Caucasus University School of Economics. Startup Metric.ge, founded by Levan Jobava, a graduate of Caucasus University Business School and startup Sfero, founded by Sandro Bolkvadze, a MBA program student of Caucasus University Business School.
DataStudio - is an AI-driven ERP system that revolutionizes operations management. Its distinctive feature, "intelligent vision," customizes data presentation, and it offers innovative Q&A reporting for instant insights.
Metric.ge - aids individuals in the process of buying cars and apartments, assisting with property selection, evaluation, and securing the necessary financing.
Sfero - is a recruitment platform designed to accelerate recruitment efficiency and reduce associated costs.
Georgia’s Innovation and Technology Agency announced the 150,000 GEL Matching Grants Program on July 13, 2023, for the eleventh time. The purpose of this program is to foster the development of innovative products and services with international potential in Georgia, promote their commercialization, and stimulate the creation of innovative startups.
The 20 winning participants of the program were selected by an investment committee composed of high-level international venture investors: Tim Wagner, Sasha Michaud, Marvin Liao, Zaza Pachulia, and Ayash Pubmra.