CSL-ის პროფესორების ვიზიტი ნიდერლანდებში
28 ოქტომბრიდან 1 ნოემბრის ჩათვლით, კავკასიის უნივერსიტეტის  პროფესორები ლევან დარბაიძე და ლევან მოსახლიშვილი, ასევე ექსპერტი, მოსამართლე  ეკა არეშიძე იყოფებოდნენ ნიდერლანდების სამეფოში  პროექტ „არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების კოდექსის კომენტარები“-ს ფარგლებში, რომელიც დაფინანსებულია სსიპ – შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ.
ვიზიტის ფარგლებში, შეხვედრები გაიმართა ამსტერდამის საოლქო სასამართლოში, ნიდერლანდების სამეფოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრში, უტრეხტისა და ამსტერდამის თავისუფალ  უნივერსიტეტებში. შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღეს  ნიდერლანდელმა მოსამართლეებმა, პროფესორებმა და დარგის სპეციალისტებმა.
დისკუსიის მსვლელობისას მონაწილე პირებმა პროექტის განმახორციელებლებს მიაწოდეს თავიანთი რეკომენდაციები კოდექსის კომენტარებთან დაკავშირებით.
შეგახსენებთ, რომ პროექტის მიზანს  წარმოადგენს არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების კოდექსის კომენტარების შემუშავება.

CSL Professors Visit to the Netherlands
From October 28 to November 1, Caucasus University Professors Levan Darbaidze and Levan Mosakhlishvili, along with expert Judge Eka Areshidze, visited the Kingdom of the Netherlands as part of the project “Comments on the Juvenile Justice Code.” This project is funded by LEPL – Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia.
As part of the visit, meetings were held at the District Court of Amsterdam, the Judicial Training Center of the Kingdom of the Netherlands, and the Free Universities of Utrecht and Amsterdam. Dutch judges, professors, and specialists in the field participated in the meeting.
During the discussion, the participants provided the project implementers with their recommendations regarding the comments to the Code.