კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი, ერეკლე პირველი, კორვინუსის უნივერსიტეტის მოწინავე კვლევების ინსტიტუტის (Corvinus Institute for Advanced Studies, ბუდაპეშტი, უნგრეთი) სამეცნიერო-კვლევითი სტიპენდიის კონკურსის გამარჯვებულია.
2025 წლის 1 სექტემბრიდან პროფესორი პირველი ეწვევა კორვინუსის უნივერსიტეტს, რათა იმუშაოს პროექტზე ევროკავშირის მდგრადობის სტანდარტების დანერგვის პროცესში ლობისტების როლზე.
ის შეურთდება CIAS-ის მკვლევართა გუნდს როგორც "Junior Research Fellow" კატეგორიის გამარჯვებული.
CIAS-ის კვლევითი სტიპენდია განკუთვნილია იმ მეცნიერებისთვის, რომელთაც გააჩნიათ გამორჩეული აკადემიური მიღწევები და წარმოადგენს განსაკუთრებულ შესაძლებლობას მოწინავე კვლევებში მონაწილეობის მისაღებად. პროგრამის მოთხოვნის შესაბამისად, Junior Research Fellow კატეგორიის აპლიკანტს უნდა ჰქონოდა მინიმუმ ერთი Scopus Q1 რეიტინგის ჟურნალში გამოქვეყნებული ნაშრომი.
პროფ. პირველის აკადემიური მიღწევები:
- სამი Scopus Q1 პუბლიკაცია (ყველა – პირველ ავტორად);
- ორი Scopus Q2 პუბლიკაცია (პირველ ან მეორე ავტორად);
- სამი Scopus Q3 პუბლიკაცია;
- ერთი Scopus Q4 პუბლიკაცია.
მისი პროექტი შეისწავლის ევროკავშირში მდგრადობის სტანდარტების ჩამოყალიბების პროცესში ლობისტების ჩართულობას გენდერული პერსპექტივიდან.

Prof. Erekle Pirveli, Professor of Accounting and Finance at the Caucasus School of Business, Caucasus University, has been awarded a prestigious research fellowship by the Corvinus Institute for Advanced Studies (CIAS) at Corvinus University, Budapest, Hungary.
Starting from September 1, 2025, Prof. Pirveli will join CIAS to conduct research on the role of lobbyists in the implementation of EU sustainability standards.
He has been selected in the Junior Research Fellow category. CIAS offers research fellowships to scholars with exceptional academic records. Applicants in the Junior Research Fellow category were required to have at least one publication in a Scopus Q1 journal.
Prof. Pirveli’s academic record counts:
• Three Scopus Q1 publications (all as first author);
• Two Scopus Q2 publications (as first and second author);
• Three Scopus Q3 publications;
• One Scopus Q4 publication.
The CIAS fellowship offers an excellent opportunity to engage in high-level research.
Project Beneficiary: Prof. Erekle Pirveli.
Total Fellowship Grant: EUR 35,000.
Project Title: ,,From the Margins to the Forefront: Investigating Gender Dynamics in Sustainability Lobbying''.