საჯარო ლექცია - საბჭოთა ბიზნესი და მისი "შლეიფი"დღევანდელობაში
13 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში გაიმართა საჯარო ლექცია თემაზე: საბჭოთა ბიზნესი და მისი "შლეიფი"დღევანდელობაში.
ლექცია ჩაატარა კოკა ლაზიშვილმა - მეწარმე, 1990 წლიდან რამდენიმე წარმატებული კომპანიის დამფუძნებელი, რაგბის ფედერაციის ვიცე-პრეზიდენტი (2004-2008).
ღონისძიების ფარგლებში, განხილული იყო შემდეგი თემები: ბიზნესი საბოჭთა პერიოდში,  გეგმიური ეკონომიკის დროს, კერძო საკუთრების არ არსებობის შემთხვევაში და როდესაც ფასების დადგენა პროდუქციაზე სახელმწიფოს ხელშია; ბიზნესი გარდამავალ პერიოდში 1980- წლების ბოლო და 1990 დასაწყისში; ბიზნესი თავისუფალი ბაზრის პერიოდში.
ლექცია ინტერაქციულ ფორმატში ჩატარდა, რამაც აუდიტორიას საშუალება მისცა, მათთვის საინტერესო კითხვებზე ამომწურავი პასუხები მიეღოთ.

The lecture was presented by Koka Lazishvili, an entrepreneur who has founded several successful companies since 1990 and served as Vice-President of the Rugby Federation from2004 to 2008.
The lecture explored the following topics: business during the Soviet Union, planned economy, absence of private property and state-controlled pricing; business during the transition period in the late 1980s and early 1990s; business during the free market period.
The lecture was held in an interactive format and allowed the participants to receive comprehensive answers to their inquiries.