29 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის სასამართლო დარბაზში, მე-12 და მე-11 კლასის მოსწავლეებისთვის გაიმართა ვიქტორინა ,,ბრალდებული და მისი უფლებები სისხლის სამართალში“.
CSL-ის პროფესორმა ხათუნა ბურკაძემ AI-ის სამართლებრივ ჩარჩოზე მოხსენება ფლეტჩერში წარადგინა
კავკასიის უნივერსიტეტის აფილირებულმა პროფესორმა, ხათუნა ბურკაძემ ხელოვნური ინტელექტის სამართლებრივ ჩარჩოზე ფლეტჩერის სამართლისა და დიპლომატიის სკოლაში მოხსენება წარადგინა.
ფრანგი მოსამართლის - ფატმა კოსადიას - ვიზიტი CU-ში
28 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტს, გაეროს ბავშვთა ფონდისა და საფრანგეთის საელჩოს ერთობლივი ინიციატივის ფარგლებში, საერთაშორისო ექსპერტი, მოსამართლე ფატმა კოსადია ეწვია.
მომავალი იურისტები ბავშვის უფლებებისთვის
15 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტის სასამართლო დარბაზში, CU-ის ბავშვის უფლებათა ცენტრის ორგანიზებით მე-12 და მე-11 კლასის მოსწავლეებისთვის გაიმართა სახალისო ვიქტორინა ბავშვთა უფლებების შესახებ.
პროფესორი ხათუნა ბურკაძე საერთაშორისო კონფერენციაზე -„განათლება, ტექნოლოგიები და ინოვაციები“
კავკასიის უნივერსიტეტის აფილირებულმა პროფესორმა და „ჯეოქეისის“ საგარეო პოლიტიკის მიმართულების ხელმძღვანელმა, ხათუნა ბურკაძემ საერთაშორისო კონფერენციაზე - „განათლება, ტექნოლოგიები და ინოვაციები“ - უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში ხელოვნური ინტელექტის დანერგვის შესაძლებლობებზე ისაუბრა.
სამართლის სკოლის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტების სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა
1, 2 და 21 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა სამართლის სკოლის სტუდენტების სამაგისტრო ნაშრომების საჯარო დაცვა.
საერთაშორისო კონფერენცია თემაზე - „ბავშვის უფლებები მართლმსაჯულების პროცესში - საუკეთესო ევროპული და ამერიკული გამოცდილება“
20 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ბავშვის უფლებათა ცენტრის ორგანიზებით, გაიმართა მეორე საერთაშორისო კონფერენცია თემაზე - „ბავშვის უფლებები მართლმსაჯულების პროცესში - საუკეთესო ევროპული და ამერიკული გამოცდილება“.
CSL-ის პროფესორის ლევან მოსახლიშვილის ნაშრომის პრეზენტაცია
19 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში გაიმართა, CSL-ის პროფესორის, სამართლის პროგრამების ხელმძღვანელის ლევან მოსახლიშვილის ნაშრომის "სამოქალაქო და ადმინისტრაციული ხელშეკრულების პრაქტიკული სახელმძღვანელოს" პრეზენტაცია.
CSL-ის პროფესორების ვიზიტი ნიდერლანდებში
28 ოქტომბრიდან 1 ნოემბრის ჩათვლით, კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორები ლევან დარბაიძე და ლევან მოსახლიშვილი, ასევე ექსპერტი, მოსამართლე ეკა არეშიძე იყოფებოდნენ ნიდერლანდების სამეფოში პროექტ „არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების კოდექსის კომენტარები“-ს ფარგლებში, რომელიც დაფინანსებულია სსიპ – შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ.
შეხვედრა ევროპის იურისტ სტუდენტთა ასოციაცია თბილისის (ELSA Tbilisi) - ის წარმომადგენლებთან
28 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, სამართლის სკოლის სტუდენტებისთვის გაიმართა საინფორმაციო შეხვედრა ევროპის იურისტ სტუდენტთა ასოციაცია თბილისის (ELSA Tbilisi) - ის წარმომადგენლებთან.