ალკალას უნივერსიტეტის მკვლევრების ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
17-21 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, ერაზმუს+ ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის ფარგლებში, ალკალას უნივერსიტეტის, ესპანეთი (University of Alcala, Spain) მკვლევრებს, როდონდო გარსია ფრანჩესკო ხავიაერს და მელინო კარეკა ალესანდროს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, ასევე, დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა მკვლევრებს გააცნეს ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამებისა და მიღწევების შესახებ.
შეხვედრა, ტრადიციულად, კამპუს ტურით დასრულდა, სტუმრებს შესაძლებლობა ჰქონდათ გაცნობოდნენ კამპუსში არსებულ კვლევით ცენტრებს და ლაბორატორიებს.
ალკალას უნივერსიტეტი ერაზმუს+ საერთაშორისო კრედიტ მობილობის პროექტის ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი პარტნიორია ესპანეთში. აღსანიშნავია, რომ უნივერსიტეტებს შორის არსებული თანამშრომლობის ფარგლებში არაერთი მობილობა განხორციელდა კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალის მონაწილეობით.

On July 17-21, the Department of International Relations of the Caucasus University hosted the researchers from the University of Alcala, Spain, Redondo García Francisco Javier and Melino Carrero Alessandro, as part of the mobility of Erasmus+ administrative staff.
Within the framework of the visit, an introductory meeting was held with the representatives of the International Relations Department of the Caucasus University. During the meeting, the parties talked about the cooperation between the universities, and the representatives of the department informed the researcher about the educational programs, international programs and achievements of the university.
The meeting traditionally ended with a tour of the campus, the guests had the opportunity to familiarize themselves with the research centers and laboratories on the campus.
Alcala University is one of the important partners of Caucasus University in Spain within the Erasmus+ international credit mobility project. It should be noted that within the framework of cooperation between universities, a number of mobility activities were carried out with the participation of students and academic staff of the Caucasus University.