5 სექტემბერს, სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანმა და NISPAcee-ის პრეზიდენტმა, ეკა აკობიამ „საჯარო ადმინისტრირების ევროპული ჯგუფის“ (EGPA) სამდივნოს მიწვევით, სტუმრის რანგში მონაწილეობა მიიღო EGPA-ს მმართველი საბჭოს შეხვედრაში, რომელიც გაიმართა ზაგრებში, ხორვატია, EGPA-ს ყოველწლიური კონფერენციის ფარგლებში.
საჯარო მმართველობის სკოლებისა და ინსტიტუტების ქსელი (Nispacee) და „საჯარო ადმინისტრირების ევროპული ჯგუფი“ (EGPA) დობილი ორგანიზაციები არიან და სხვადასხვა ერთობლივ ღონისძიებებს ახორციელებენ, რომელთა შორის აღსანიშნავია ტრანს ევროპული დიალოგი (TED) და საჯარო ადმინისტრირების აკრედიტაციის ევროპული ასოციაცია (EAPAA).
შეხვედრაზე ეკა აკობიას ინტერვენცია ეხებოდა ერთობლივი პროექტების რეალიზაციის მომავალ ნაბიჯებს. ასევე, ეკა აკობიამ EGPA-ს მმართველი საბჭოს წევრები 2024 წლის Nispacee ყოველწლიურ კონფერენციაზე მიიწვია, რომელსაც კავკასიის უნივერსიტეტი უმასპინძლებს.

On September 5th, Dean of the Caucasus School of Governance and President of NISPAcee, Eka Akobia, at the invitation of the "European Group of Public Administration" (EGPA) Secretariat, participated as a guest in the meeting of the EGPA Steering Committee. The SC meeting was held in Zagreb, Croatia, on the sidelines of the EGPA Annual Conference.
The Network of Schools and Institutes of Public Administration (Nispacee) and the "European Group of Public Administration" (EGPA) are sister organizations and carry out various joint projects, among which the Trans-European Dialogue (TED) and the European Association for Public Administration Accreditation (EAPAA) are noteworthy.
Eka Akobia's intervention concerned the next steps in the implementation of joint projects. Eka Akobia cordially invited the members of the EGPA Steering Committee members to the 2024 Nispacee annual conference, which will be hosted by the Caucasus University.