Erasmus+ პარტნიორი უნივერსიტეტის წარმომადგენლების ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
2-6 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, კოდოლანის უნივერსიტეტის, უნგრეთი (Kodolanyi Janos University, HUNGARI) ტურიზმისა და მარკეტინგის ფაკულტეტის პროფესორებს კრისტინა ბოლჰოის(Krisztina Bolhoy) და მართა ბერენდის (Marta Berendi), Erasmus + აკადემიური პერსონალის მობილობის ფარგლებში უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, ასევე, დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა სტუმრებს გააცნეს ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამებისა და მიღწევების შესახებ. მოწვეული პროფესორისთვის, დამატებით სალექციო საათები დაიგეგმა კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესის სკოლის დეკანის ელენე ჯღარკავას სასწავლო კურსის ფარლგებში და კავკასიის ტურიზმის სკოლის პროფესორის ლევან წიქარიშვილის ლექციის ფარგლებში.
აღსანიშნავია, რომ Erasmus+ კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში, კოდოლანის უნივერსიტეტი კავკასიის უნივერსიტეტის მნიშვნელოვანი პარტნიორია უნგრეთში. უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ხელშეკრულება ითვალისწინებს აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობას კვლევისა და სწავლების კომპონენტის ფარგლებში.

Visit of Erasmus+ partner university representatives to Caucasus University
On October 2-6, the Department of International Relations of the Caucasus University hosted Krisztina Bolhoy and Marta Berendi, professors of the Faculty of Tourism and Marketing of Kodolanyi Janos University, Hungary, as part of Erasmus + academic staff mobility.
Within the framework of the visit, an introductory meeting was held with the representatives of the Department of International Relations of the Caucasus University. During the meeting, the parties talked about the cooperation between the universities, and the representatives of the department informed the guests about the educational programs, international programs and achievements of the university. For the invited professor, additional lecture hours were planned within the scope of the study course of Elene Jgharkava, Dean of the Caucasus Business school, and Levan Tsikarishvili, a professor of the Caucasus School of Tourism.