მობილობა კავკასიის უნივერსიტეტში 2026 წლის შემოდგომის სემესტრისთვის
მობილობის წესით ჩასარიცხ პირთა ელექტრონულ პორტალზე (students.emis.ge) რეგისტრაციის ვადა განსაზღვრულია  2026 წლის 24 აგვისტოდან - 2026 წლის 8 სექტემბრის 18.00 საათამდე.
ელექტრონულ პორტალზე მობილობის შედეგების გამოქვეყნების ვადა - 11 სექტემბერი.
მობილობის წესებისა და პროცედურების შესახებ დაწვრილებითი ინფორმაციის მისაღებად დაგვიკავშირდით შემდეგ ნომერზე: 2377777, იხ. კავკასიის უნივერსიტეტის ვებ-გვერდი ან იხ. განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის ვებ-გვერდი
ელექტრონულ პორტალზე დადებითი შედეგის შემთხვევაში სტუდენტის კავკასიის უნივერსიტეტში გამოცხადების და საჭირო საბუთების წარმოდგენის ვადებია - 11-15 სექტემბერი.
შემოქმედებითი ტური/გასაუბრება - 11-15 სექტემბერი.
უნივერსიტეტში გადმოსვლის მსურველ სტუდენტთა კრედიტების აღიარება, აღიარებული კრედიტების გაცნობა და წერილობითი განცხადებით დადასტურება - 15-19 სექტემბერი.
მობილობით ჩასარიცხ პირთა შესახებ ბრძანების პროექტის მომზადება და საგანმანათლებლო დაწესებულებების რეესტრში ელექტრონულად ასახვა - 21 სექტემბერი.
გრაფიკული დიზაინის და ინტერიერის დიზაინის საბაკალავრო პროგრამაზე სტუდენტთა მობილობით ჩარიცხვა ხდება შემოქმედებითი ტურის წარმატებით გავლის შემდეგ. იმ შემთხვევაში თუ მობილობის მსურველ სტუდენტს სხვა უმაღლეს საგანამანათლებლო სასწავლებელში წარმატებით აქვს გავლილი შემოქმედებითი ტური ხატვაში, მას არ მოეთხოვება ტურის გავლა. ხოლო თუ მობილობით გადმომსვლელს არ აქვს გავლილი შემოქმედებითი ტური სხვა უნივერსიტეტში, მათთვის 11-15 სექტემბერს დაინიშნება გასაუბრება კავკასიის უნივერსიტეტში. სტუდენტმა გასაუბრებაზე უნდა წარმოადგინოს მის მიერ შესრულებული ნამუშევარი (ნახატი, ჩანახატი (სკეჩი) კომპიუტერული პროგრამით შემუშავებული ნამუშევარი, ან თუნდაც ვიდეო) ნებისმიერ მისთვის სასურველ თემაზე. სტუდენტი მოახდენს ნამუშევრების წარდგენას/პრეზენტაციას და უპასუხებს კომისიის მიერ დასმულ შეკითხვებს. გასაუბრების წარმატებით გავლის შემდეგ, კომისია განიხილავს მისი მობილობის განცხადებას.
1. განცხადება;
2. ცნობა სტუდენტის სტატუსის შესახებ;
3. სტუდენტის სტატუსის განმსაზღვრელი ყველა სამართლებრივი აქტის სათანადოდ დამოწმებული ასლები;
4. სტუდენტის სასწავლო ბარათი (ნიშნების ფურცელი);
5. პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი;
6. წინა საგანმანათლებლო საფეხურის დასრულების დამადასტურებელი დოკუმენტის ნოტარიული ასლი (ბაკალავრიატზე მობილობის შემთხვევაში - ატესტატის ნოტარიული ასლი ან დედანი, მაგისტრატურაზე მობილობის შემთხვევაში - ბაკალავრის დიპლომის და დანართის ნოტარიული ასლი, დოქტორანტურაზე მობილობის შემთხვევაში - მაგისტრის დიპლომის და დანართის ნოტარიული ასლი);
7. წვევამდელის სამხედრო-სააღრიცხვო მოწმობის ასლი (ან სამხედრო ბილეთი, ასეთის არსებობის შემთხვევაში);

Caucasus University announces the mobility process for the Fall Semester of the 2026–2027 Academic Year.
The list of available programs, vacant places, and tuition fees can be found here and on the electronic portal: students.emis.ge.
The registration period on the electronic portal for students wishing to enroll through the mobility process is from August 24, 2026, to September 8, 2026, at 18:00.
The mobility results will be published on September 11 on the electronic portal.
For detailed information about the mobility rules and procedures, please contact us at 2377777, visit the Caucasus University website or the Educational Management Information System (EMIS) website.
In case of a positive result on the electronic portal, students must appear at Caucasus University and submit the required documents between September 11–15.
Creative Examination/Interview: September 11–15
Recognition of credits for students wishing to transfer to Caucasus University, familiarization with the recognized credits, and written confirmation: September 15–19
Preparation of the draft order on students to be enrolled through mobility and electronic registration in the Educational Institutions Registry: September 21
For the Bachelor’s Programs in Graphic Design and Interior Design, admission through mobility is subject to successfully passing the creative examination.
If a student applying for mobility has already successfully completed a creative examination in drawing at another higher education institution, they will not be required to take the examination again.
Students transferring through mobility who have not completed a creative examination at another university will be invited for an interview at Caucasus University from September 11–15.
During the interview, students must present their own work, which may include a drawing, sketch, computer-generated work, or even a video, on any topic of their choice. Students will present their work and answer questions from the committee. Following a successful interview, the committee will review the student's mobility application.
1. Application form
2. Certificate confirming the student's status;
3. Properly certified copies of all legal acts determining the student's status;
4. Student academic record (transcript);
5. Copy of an identity document;
6. A notarized copy of the document confirming completion of the previous level of education:
• for mobility to a Bachelor’s program – a notarized copy or original of the secondary school certificate;
• for mobility to a Master’s program – a notarized copy of the Bachelor’s diploma and diploma supplement;
• for mobility to a Doctoral program – a notarized copy of the Master’s diploma and diploma supplement;