28 ნოემბერს, ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის ჭრილში, საზოგადოების ცნობიერების ამაღლების კამპანიის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზიაში „ლიბრარეა“, სტუდენტებთან შეხვედრა გაიმართა.
სსიპ სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დახმარების სააგენტოს 16 დღიანი კამპანიის ფარგლებში, დისკუსია გაიმართა სახელმწიფოში არსებულ კანონით განსაზღვრულ მომსახურებებზე, სერვისებსა და უფლებებზე.
შეგახსენებთ, რომ სააგენტოს მთავარი პრიორიტეტი ძალადობის მსხვერპლთა დაცვა, დახმარება და რეაბილიტაციაა.
კავკასიის უნივერსიტეტი უერთდება გენდერული ძალადობის წინააღმდეგ 16 დღიან კამპანიას, რომელიც მსოფლიოში 1991 წლიდან აღინიშნება და 25 ნოემბერს - ქალთა მიმართ ძალადობის აღმოხვრის საერთაშორისო დღეს იწყება, ხოლო 10 დეკემბერს - ადამიანის უფლებათა დაცვის საერთაშორისო დღით სრულდება.

Campaign against violence
On November 28, in the context of the fight against violence, within the framework of the public awareness campaign, a meeting was held with students in the Caucasus University bookstore "Librarea”.
Within the framework of the 16-day campaign of the Agency for State Care and Assistance for the (Statutory) Victims of Human Trafficking, a discussion was held on the services and rights defined by the law in the state.
We remind you that the main priority of the agency is the protection, assistance and rehabilitation of victims of violence.
Caucasus University joins the global 16-day campaign against gender violence, which begins on November 25 - International Day for the Elimination of Violence Against Women - and ends on December 10 - International Day of Human Rights Protection.