19 მარტს, საკალათბურთო კლუბ „აკადემიის“ დარბაზში, CU-ის სტუდენტებისთვის გაიმართა კავკასიის უნივერსიტეტის კალათბურთის ჩემპიონატის ფინალი.
მოთამაშეებსა და გულშემატკივრებს მიესალმა კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე პრეზიდენტი სასწავლო დარგში ნუგზარ სხირტლაძე. ფინალის დაწყებამდე, უნივერსიტეტში არსებულმა ლათინო-ამერიკული ცეკვის კლუბმა გაამხნევა მონაწილეები საცეკვაო ნომრით.
კავკასიის უნივერსიტეტის კალათბურთის ჩემპიონატის გამარჯვებული გახდა კავკასიის ტურიზმის სკოლის (CTS) გუნდი „სეტერა“.
მეორე ადგილი - კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის (CSG) გუნდმა „BLITZKRIEG”.
მესამე ადგილი - კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესის სკოლის (CSB) გუნდმა „ZEGOZEGOZEG”.
საპრიზო ადგილზე გასულ სამივე გუნდს გადაეცათ ფულადი ჯილდო და CU-ის ბრენდირებული საჩუქრები. მოგებულ გუნდს გადაეცა CU-ის გარდამავალი თასი.

CU Basketball Championship Finals
On March 19th, the final of the Caucasus University basketball championship for CU students took place in the basketball club "Academy" hall.
Nugzar Skhirtladze, Vice President of Caucasus University in the field of education, welcomed the players and fans. Prior to the finals, the university's Latin American dance club encouraged the participants with a dance performance.
The "Setera" team from Caucasus Tourism School (CTS) became the champions of the Caucasus University basketball championship.
The "BLITZKRIEG" team from Caucasus School of Governance (CSG) secured the second place.
The "ZEGOZEGOZEG" team from Caucasus School of Business (CSB) took the third spot.
All three winning teams were awarded cash prizes and CU branded gifts. The winning team was awarded the CU Transition Trophy.