კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტური და ორგანიზაციული ღონისძიებების სამსახურის ინიციატივით, კავკასიის უნივერსიტეტის “Canteenarea”-ში, 24 მარტს, საერთაშორისო სტუდენტებისთვის ქართული კერძების მასტერკლასი გაიმართა, რომელსაც უნივერსიტეტის შეფ-მზარეული ანა გელაშვილი და კავკასიის ბიზნესის სკოლის სტუდენტი ირაკლი კამკამიძე უძღვებოდნენ.
მასტერკლასი მიზნად ისახავდა უცხოელი სტუდენტებისთვის საქართველოს მდიდარი კულინარიული კულტურის გაცნობასა და ქვეყნის ყველაზე პოპულარული და გემრიელი კერძების ჩვენებას.
მონაწილეებმა შეისწავლეს ქართული ტრადიციული კერძის, ხინკლის მომზადება, რის შემდეგადაც, დეგუსტაცია გაიმართა.

At the initiative of the Caucasus University Student and Organizational Events Service, a master class of Georgian dishes for international students was held on March 24 in the "Canteenarea" of Caucasus University, led by the university's chef, Ana Gelashvili, and a student of the Caucasus School of Business, Irakli Kamkamidze.
The main objectives of the master class were to introduce foreign students to the rich culinary culture of Georgia and to showcase some of its most well-known and delicious dishes.
The participants learned how to prepare khinkali, a traditional Georgian dish, followed by a tasting.