საინფორმაციო შეხვედრა მხედველობის ლაზერულ კორექციასთან დაკავშირებით
კავკასიის უნივერსიტეტში, ავერსის კლინიკასთან თანამშრომლობით, ჩატარდა საინფორმაციო შეხვედრა უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის, რომელიც მხედველობის ლაზერულ კორექციას ეხებოდა.
შეხვედრის ფარგლებში, ავერსის კლინიკის სპეციალისტებმა სტუდენტებს გააცნეს მხედველობის ლაზერული კორექციის თანამედროვე მეთოდები, რომლებიც ტარდება უახლესი თაობის ZEISS VisuMax 800 აპარატით. მონაწილეებმა მიიღეს დეტალური ინფორმაცია ოპერაციის პროცესის, უპირატესობებისა და უსაფრთხოების სტანდარტების შესახებ.
ღონისძიების ფარგლებში ჩატარდა მოკლე პრეზენტაცია, რის შემდეგაც სტუდენტებს ადგილზე ჩაუტარდათ თვალის სკრინინგი, რომლის საშუალებითაც მათ შესაძლებლობა ჰქონდათ პირველადი მონაცემების საფუძველზე გაეგოთ, რამდენად შეეფერებოდათ ლაზერული კორექცია. ასევე, განხორციელდა მშრალი თვალის დიაგნოსტირებაც.

Caucasus University, in cooperation with Aversi Clinic, hosted an informational session dedicated to laser vision correction.
During the session, specialists from Aversi Clinic presented the latest approaches to laser vision correction, performed using the state-of-the-art ZEISS VisuMax 800 system. Students received comprehensive information about the procedure, its key benefits, and the highest safety standards applied throughout the process.
The event also featured a brief presentation, followed by on-site eye screenings. Based on initial assessments, participants were able to determine their suitability for laser vision correction. In addition, dry eye diagnostics were conducted as part of the screening process.