24 მარტს, CU-ში, კავკასიის უნივერსიტეტმა და საქართველოს კალიგრაფთა ასოციაციამ, პროექტის "მე მიყვარს ქართული - ჩემი სახელმწიფო ენა" ფარგლებში, დავით მაისურაძისა და გიორგი სისაურის მასტერკლასი: „კალიგრაფიის ხელოვნება - მოგზაურობა წარსულიდან მომავალში” - ჩაატარა.
გიორგი სისაურისა და დავით მაისურაძის კალიგრაფიული ქმნილებები დაცულია ბრიტანეთის დედოფლის, ბრიტანეთის ეროვნული ბიბლიოთეკის, ვატიკანისა და სხვა მნიშვნელოვან კოლექციებში; ნიუ-იორკში - გაეროს შტაბ-ბინაში. მათი გამოფენები წარდგენილი იყო კაიროსა და ალექსანდრიაში, დუბაიში, სოფიაში, ბერლინსა და მილანში, ევროპისა და აზიის არაერთ ქალაქში.
მასტერკლასი მოიცავდა ორ მიმართულებას: პერფორმანსსა და პრაქტიკულ ნაწილს. პირველ ეტაპზე კალიგრაფებმა საჩვენებელი კალიგრაფიული აქტივობა წარადგინეს - ქართული კალიგრაფია, როგორც თანამედროვე ხელოვნების უნიკალური მიმართულება. პერფორმანსის შემდეგ კი - წერის ხელოვნება და ტექნიკა გააცნეს დამსწრე საზოგადოებას, რომელთაც შესაძლებლობა ჰქონდათ, პროფესიონალების ხელმძღვანელობით მოესინჯათ მარჯვენა კალიგრაფიის ხელოვნებაში, ზიარებოდნენ მელნისა და კალმის საიდუმლოს.

Master class - "The Art of Calligraphy - a Journey from the Past to the Future"
On March 24, at CU, the Caucasus University and the Georgian Calligraphers Association, within the framework of the project "I love Georgian - my state language", conducted Davit Maisuradze and Giorgi Sisauri’s master class : "The art of calligraphy - a journey from the past to the future".
Giorgi Sisauri’s and Davit Maisuradze’s works are preserved in the collections of the British Queen, the British National Library, the Vatican and other important collections; In New York - at the headquarters of the United Nations. Their exhibits were shown in numerous places around Europe and Asia, including Cairo, Alexandria, Dubai, Sofia, Berlin, and Milan.
The master class included two stages: performance and practical part. At the first stage, calligraphers demonstrated their calligraphic activity - Georgian calligraphy as a unique direction of modern art. After the performance, the art and technique of writing was introduced to the audience, who had the opportunity to try the art of calligraphy under the guidance of professionals who shared the secret of ink and pen with them.