კავკასიის უნივერსიტეტის სასწავლო ტურის ფარგლებში, უნივერსიტეტის ადმინისტრაცია და სტუდენტები არაბთა გაერთიანებულ საამიროებში საქართველოს ელჩს, გიორგი ჯანჯღავას, ეწვივნენ.
შეხვედრის ფარგლებში, სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, გასცნობოდნენ საქართველოსა და არაბთა გაერთიანებულ საამიროებს შორის თანამშრომლობის ძირითად მიმართულებებს და რეგიონში არსებულ ეკონომიკურ, საგანმანათლებლო და კულტურულ შესაძლებლობებს.
სტუმრებმა ელჩთან ერთად განიხილეს საერთაშორისო განათლების პერსპექტივები, გლობალური კარიერული შესაძლებლობები და სტუდენტური ინიციატივების მხარდაჭერის გზები. ვიზიტი მნიშვნელოვანი ნაბიჯი იყო სტუდენტებისთვის საერთაშორისო გამოცდილების მიღებისა და პროფესიული ხედვის გაფართოების მიმართულებით.

As part of Caucasus University's educational tour, the university's administration and students visited Giorgi Janjgava, the Ambassador of Georgia to the United Arab Emirates.
Within the framework of the meeting, the students had the opportunity to learn about the main areas of cooperation between Georgia and the United Arab Emirates and the economic, educational and cultural opportunities in the region.
The guests engaged in discussions with the ambassador on international education prospects, global career opportunities, and ways to support student initiatives. The visit was an important step for students to gain international experience and expand their professional vision.