„საუბრები ლიბრარეა“-ში, იასუჰირო კოჯიმას საჯარო ლექცია - “ენა - როგორც ფატუმი”
სტუდენტური და ორგანიზაციული ღონისძიების სამსახურის ორგანიზებით, პროექტის ფარგლებში- „საუბრები ლიბრარეა“-ში, კავკასიის უნივერსიტეტში ჩატარდა საჯარო ლექცია თემაზე: “ენა - როგორც ფატუმი”.
ლექცია ჩაატარეს იაპონელმა ქართველოლოგმა და მთარგმნელმა იასუჰირო კოჯიმამ და კავკასიის უნივერსიტეტის ქართული ფილოლოგიის პროგრამის სტუდენტმა ლევან კაკლიანმა.
საჯარო ლექციაზე განიხილეს ისეთი საკითხები, როგორიცაა: რა არის თვითშემეცნების კვინტესენცია, რაგვარია იაპონური მსოფლაღქმა, იაპონური კულტურის მეტამორფოზა, ქართული ლიტერატურის დიდი ოდისეა, დიდი გასეირნება ლიტერატურაში, სიტყვის ძალა, ქართული სიტყვა იაპონურ საზოგადოებაში, თარგმანთა არსი და ა.შ.
საჯარო ლექციას ესწრებოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტები, აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალი და გარე სტეიკჰოლდერები.

Organized by the Student and Organizational Event Service, a public lecture on the topic: "Language - as Fatum" was held in the framework of the project - "Librarea Talks" at Caucasus University.
Japanese Georgian philologist and translator Yasuhiro Kojima and Caucasus University Georgian Philology program student Levan Kaklian conducted the lecture.
At the public lecture, they discussed such issues as: what is the quintessence of introspection, what is the Japanese worldview, the metamorphosis of Japanese culture, the great odyssey of Georgian literature, a great walk in literature, the power of words, the Georgian word in Japanese society, the essence of translations, etc.
The public lecture was attended by Caucasus University students, academic and administrative staff and external stakeholders.