”GeOlymp” 2012 წლის ფინალი CST-ში გაიმართა
8 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის ტექნოლოგიების სკოლამ პროგრამირების შეჯიბრებათა ციკლ „GeOlymp Series 2012”-ის ფინალს უმასპინძლა. ეს არის ყოველწლიური ღონისძიება, რომელსაც ორგანიზებას საინიციატივო ჯგუფი “GeOlymp” უწევს.
„GeOlymp Series” კონკურსში მონაწილეობა საქართველოს ნებისმიერ მოსწავლეს და სტუდენტს შეუძლია. წელს მონაწილეთა რიცხვმა 150-ს გადააჭარბა. ფინალამდე მათ ინტერნეტის საშუალებით 5 რაუნდი გაიარეს, ამ რაუნდების ჯამური შედეგების მიხედვით 20 საუკეთესო მონაწილე შეირჩა.
2012 წლის ფინალში სხვადასხვა უნივერსიტეტის სტუდენტებმა სამი საპრიზო ადგილი მოიპოვეს. გამარჯვებულებს ორგანიზატორებმა სამახსოვრო საჩუქრები გადასცეს.

On July 8, CU’s School of Technology hosted the final round of GeOlymp Series 2012. This is annual event, which is organized by initiative group “GeOlymp” .
It is opened to all university or high school students; this year number of participants exceeded 150. They passed five rounds by internet before final game, according to the final round results, 20 best participants were selected.
Three students from various universities have placed in prize-winning rankings 2012 and winners were received gifts from organizers of the context.