ახალი ურბანული ტოპოლოგიების ფორუმი
14-17 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში „ახალი ურბანული ტოპოლოგიების ფორუმი“ ჩატარდატექნოლოგიების სკოლის არქიტექტურის პროგრამის პროფესორებმა  და სტუდენტებმა უცხოელ კოლეგებთან ერთად მონაწილეობა მიიღეს საინტერესო პროექტში, რომელიც მოიცავდა:
სამეცნიერო კონფერენციას თემაზე “ქალაქის იდენტობა“, შემოქმედებით ტურს ქალაქში – პანელურ დისკუსიებში განხილულ საკითხებთან დაკავშირებული პრობლემური ლოკაციების მონახულება თბილისში, ჯგუფური მუშაობის დაგეგმვის ფარგლებში Färgfabriken’s (Art gallery in a former paint factory offering contemporary exhibits & cultural events) პროექტის “სიმბიოზის” პრეზენტაციას იოაკიმ გრანიტი და დანიერ ურეის (შვედეთი) ხელმძღვანელობით და სტუდენტურ ვორკშოპს თემაზე „სიმბიოზი ქალაქურ გარემოში“.
სტუდენტურ ჯგუფებს ერთობლივად ხელმძღვანელობდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის არქიტექტურის საბაკალავრო პროგრამის წარმომადგენლები, არქიტექტურის დოქტორი, პროფესორი მარიკა ფოჩხუა, არქიტექტორი გიორგი გაბუნია, ასევე  მოსტერის არქიტექტურის, ხელოვნების ცენტრის (ADA) დირექტორი, ქალაქ მონსტერის დაგეგმარების სამსახურის უფროსი  სენადა დემიროვიჩი და NUT უკრაინული ”Puzzle“-ის კოორდინატორი, ბერლინის არქიტექტურის სამსახურის „arch.id“ თანამშრომელი,არქიტექტორი  ვასილისა სჩოგოლევა.
პანელურ დისკუსიაში თბილისის ურბანული დაგეგმარების მთავარი საკითხების შესახებ მონაწილეობდნენ:
ჰანს გუნერ ადენი, შვედეთის ყოფილი ელჩი საქართველოში; ოიაკიმ გრანიტი, კრეატიული დირექტორი, Färgfabriken(Art gallery in a former paint factory offering contemporary exhibits & cultural events); კარლ ჰარცელი, ევროკავშირის ელჩი; ერიკ ილესი, ელჩის მოადგილე და SIDA ხელმძღვანელი;
კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები: მარინა მაისურაძე, გიორგი წანაწყენიშვილი, მარიკა ფოჩხუა, მერაბ ბოლქვაძე, გიორგი გაბუნია.
ასევე მონაწილეობდნენ: არქიტექტორი დავით ასანიძე, ურბანული განვითარების საქალაქო სამსახური; ნატალია ნებიერიძე, პროექტი „არტ ბითი“; ხათუნა გველესიანი, არასამთავრობო ორგანიზაცია „იარე ფეხით“; ნინო თევზაძე, CENN.

Forum of New Urban Topologies
On October 14-17, Caucasus University hosted a "Forum of New Urban Topologies". Professors and students of Caucasus School of Technology, Architecture program participated in an interesting project with foreign colleagues, which included:
Scientific conference on "City Identity", creative tour in the city - visiting problematic locations related to the issues discussed in the panel discussions in Tbilisi, in the framework of group work planning Färgfabriken's (Art gallery in a former paint factory offering contemporary exhibits & cultural events) project "Symbiosis" led by Joachim Granit and Daniel Urey (Sweden) and a student workshop on "Symbiosis in an Urban Environment".
The student groups were led by representatives of the Caucasus University undergraduate program in Architecture, Doctor of Architecture, Professor Marika Pochkhua, Architect Giorgi Gabunia, as well as Director of the Mostar Architecture, Arts Center (ADA), Head of Mostar Planning Service Senada Demirovic, and NUT Ukrainian coordinator of "Puzzle", employee of the architectural service "arch.id" Berlin, architect Vasilisa Schogoleva.
Participating in the panel discussion on the main issues of Tbilisi urban planning:
Hans Guner Aden, former Swedish Ambassador to Georgia; Joachim Granit, Creative Director, Färgfabriken (Art gallery in a former paint factory offering contemporary exhibits & cultural events); Carl Hartzell, Ambassador of the European Union; Erik Illes Head of Development Cooperation and Deputy Head of SIDA;