საჯარო ლექცია - ცნობიერების ამაღლება თანაბარი უფლებებისთვის
17 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის წიგნის მაღაზიაში „ლიბრარეა“ CU-ის სტუდენტებისთვის საჯარო ლექცია ჩატარდა თემაზე - „სამოქალაქო საზოგადოება შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებებისთვის საქართველოში."
ღონისძიებას წარუძღვნენ: ანა ხაჭაპურიძე, ნიკა დონჯაშვილი და გიორგი ხიზანიშვილი, ორგანიზაციების - "ცვლილებები თანაბარი უფლებებისათვის" და "კოალიცია დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის" - წარმომადგენლები.
შეხვედრაზე განხილული იყო ისეთი თემები, როგორებიცაა: შეზღუდული შესაძლებლობის განმარტება, სამედიცინო და სოციალური მოდელი; ტერმინები; ბარიერები; საკანონმდებლო ჩარჩო; უნივერსალური დიზაინი; ინკლუზიური განათლება; ქცევა; ეტიკეტი.
აღნიშნულ პროექტს ახორციელებენ ორგანიზაციები - "ცვლილებები თანაბარი უფლებებისათვის" და "კოალიცია დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის", ევროკავშირთან თანამშრომლობით.

On November 17, a public lecture was held for CU students in the Caucasus University bookstore "Librarea" on the topic - "Civil society for the rights of persons with disabilities in Georgia."
The event was chaired by: Ana Khachapuridze, Nika Donjashvili and Giorgi Khizanishvili, representatives of organizations - "Changes for equal rights" and "Coalition for independent living".
The meeting discussed topics such as: definition of disability, medical and social model; terms; barriers; legislative framework; universal design; inclusive education; behaviour; label.
The mentioned project is implemented by organizations - "Changes for equal rights" and "Coalition for independent living", in cooperation with the European Union.