მედია განათლებისა და პოლიტიკური დიალოგის პერსპექტივების ცვლილება - პროექტის სამუშაო შეხვედრა
გამოყენებითი კვლევებისათვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების კონკურსი
გაცნობებთ, რომ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი აცხადებს გამოყენებითი კვლევებისათვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების 2018 წლის კონკურსს.
უცხოეთში მოღვაწე თანამემამულეთა მონაწილეობით ერთობლივი კვლევებისათვის სამეცნიერო გრანტების კონკურსი
გაცნობებთ, რომ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი აცხადებს უცხოეთში მოღვაწე თანამემამულეთა მონაწილეობით ერთობლივი კვლევებისათვის სამეცნიერო გრანტების 2018 წლის კონკურსს.
კურსდამთავრებულთათვის დიპლომების გადაცემის ცერემონიალი
28 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში კურსდამთავრებულთათვის დიპლომების გადაცემის ცერემონიალი გაიმართა. კურსდამთავრებულებს დიპლომები საზეიმო ვითარებაში გადაეცათ.
ITU-ს წარმომადგენლების ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
24 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტს ესტუმრნენ საერთაშორისო სატელეკომუნიკაციო კავშირის (ITU) წარმომადგენლები.
სსიპ - შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ჯილდო 2018 წლის საუკეთესო ახალგაზრდა მეცნიერთა და მეცნიერთა ჯგუფებისათვის
გაცნობებთ, რომ გამოცხადდა კონკურსი შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ჯილდო 2018 წლის საუკეთესო ახალგაზრდა მეცნიერთა და მეცნიერთა ჯგუფებისათვის.
თურქეთში მდებარე ისტორიული მხარეების - სპერის, ბაიბურთისა და ლაზეთის ქართული კულტურის ძეგლების ბეჭდური და ონლაინ კატალოგი (სპელაბა)
კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორმა, თემურ ხუციშვილმა, თავის გუნდთან ერთად დაფინანსება მოიპოვა.
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ გამოცხადებული კონკურსის: „სახელმწიფო გრანტი საქართველოში და საზღვარგარეთ არსებული ქართული მატერიალური და სულიერი მემკვიდრეობის სამეცნიერო კვლევისათვის 2018” ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორმა, თემურ ხუციშვილმა, თავის გუნდთან ერთად დაფინანსება მოიპოვა
ეკონომიკის სკოლის საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამების დეპარტამენტის დირექტორის ვიზიტი რუმინეთში
16-20 ივლისს, Erasmus + International Staff Week 2018-ის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკის სკოლის საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამების დეპარტამენტის დირექტორი ნინო კახიანი, რუმინეთში, ბაბეშ-ბოლაის უნივერსიტეტს (Babes- Bolyai University, Romania) ეწვია.
შეხვედრა რუზომბეროკის კათოლიკური უნივერსიტეტის წარმომადგენელთან
17 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტს რუზომბეროკის კათოლიკური უნივერსიტეტის, სლოვაკეთი, განათლების ფაკულტეტის საგარეო ურთიერთობებისა და პიარის დეპარტამენტის წამომადგენელი, დოქტორი პიტერ ნემეცი ესტუმრა.
ფუნდამენტური კვლევებისათვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების კონკურსი
გაცნობებთ, რომ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი აცხადებს ფუნდამენტური კვლევებისათვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების კონკურსს
CSG სამაგისტრო ნაშრომის დაცვა
14 ივლისს კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და დიპლომატიის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტების სამაგისტრო ნაშრომის დაცვა გაიმართა.
ტრენინგი-აკადემიური წერა: სწავლება და თანამედროვე ტენდენციები
12-14 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, ჩატარდა ტრენინგი „აკადემიური წერა"
ამერიკის დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილი ღონისძიება
13 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის მოხალისეებს "ამერიკის შეერთებული შტატების სავაჭრო პალატამ საქართველოში" - სერტიფიკატები გადასცა.