1-ლ სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საგარეო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამისა და ხარისხის მაძიებელ სტუდენტებს, საფრანგეთიდან, მექსიკიდან, გერმანიიდან და ირანიდან , საორიენტაციო შეხვედრაზე უმასპინძლა.
1-ლ სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საგარეო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამისა და ხარისხის მაძიებელ სტუდენტებს, საფრანგეთიდან, მექსიკიდან, გერმანიიდან და ირანიდან, საორიენტაციო შეხვედრაზე უმასპინძლა.
1-ლ სექტემბერს დასრულდა საზაფხულო სკოლა - ევროკავშირი - აქტუალური საკითხები და პოლიტიკა - კავკასიის უნივერსიტეტში
1-ლ სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, საზაფხულო სკოლა „ევროკავშირი: მიმდინარე საკითხები და პოლიტიკა“ დასრულდა.
მედია განათლებისა და პოლიტიკური დიალოგის პერსპექტივების ცვლილება - პროექტის სამუშაო შეხვედრა
გაცნობებთ, რომ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი აცხადებს გამოყენებითი კვლევებისათვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების 2018 წლის კონკურსს.
გაცნობებთ, რომ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი აცხადებს უცხოეთში მოღვაწე თანამემამულეთა მონაწილეობით ერთობლივი კვლევებისათვის სამეცნიერო გრანტების 2018 წლის კონკურსს.
28 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში კურსდამთავრებულთათვის დიპლომების გადაცემის ცერემონიალი გაიმართა. კურსდამთავრებულებს დიპლომები საზეიმო ვითარებაში გადაეცათ.
24 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტს ესტუმრნენ საერთაშორისო სატელეკომუნიკაციო კავშირის (ITU) წარმომადგენლები.
გაცნობებთ, რომ გამოცხადდა კონკურსი შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ჯილდო 2018 წლის საუკეთესო ახალგაზრდა მეცნიერთა და მეცნიერთა ჯგუფებისათვის.
კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორმა, თემურ ხუციშვილმა, თავის გუნდთან ერთად დაფინანსება მოიპოვა.
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ გამოცხადებული კონკურსის: „სახელმწიფო გრანტი საქართველოში და საზღვარგარეთ არსებული ქართული მატერიალური და სულიერი მემკვიდრეობის სამეცნიერო კვლევისათვის 2018” ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორმა, თემურ ხუციშვილმა, თავის გუნდთან ერთად დაფინანსება მოიპოვა
16-20 ივლისს, Erasmus + International Staff Week 2018-ის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკის სკოლის საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამების დეპარტამენტის დირექტორი ნინო კახიანი, რუმინეთში, ბაბეშ-ბოლაის უნივერსიტეტს (Babes- Bolyai University, Romania) ეწვია.
17 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტს რუზომბეროკის კათოლიკური უნივერსიტეტის, სლოვაკეთი, განათლების ფაკულტეტის საგარეო ურთიერთობებისა და პიარის დეპარტამენტის წამომადგენელი, დოქტორი პიტერ ნემეცი ესტუმრა.
გაცნობებთ, რომ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდი აცხადებს ფუნდამენტური კვლევებისათვის სახელმწიფო სამეცნიერო გრანტების კონკურსს.
14 ივლისს კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და დიპლომატიის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტების სამაგისტრო ნაშრომის დაცვა გაიმართა.
12-14 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, ჩატარდა ტრენინგი „აკადემიური წერა"
13 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის მოხალისეებს "ამერიკის შეერთებული შტატების სავაჭრო პალატამ საქართველოში" - სერტიფიკატები გადასცა.