კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტის (George Washington University, USA) ტურიზმის საერთაშორისო ინსტიტუტის აღმასრულებელ დირექტორს, სელენი მათუსს (Seleni Matus) უმასპინძლა.
კახა შენგელიას ვიზიტი ფერლი დიკინსონის უნივერსიტეტში
კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი, კახა შენგელია საქმიანი ვიზიტით ამერიკის შეერთებულ შტატებში იმყოფება, რომლის ფარგლებშიც ხვდება პარტნიორი უნივერსიტეტების წარმომადგენლებს.
მუდმივმოქმედი მრჩეველთა საბჭო კავკასიის ტურიზმის სკოლაში
ტურიზმის სკოლაში განსაკუთრებული სიახლეა. ტურიზმის სკოლის ადმინისტრაციის ინიციატივით შეიქმნა და 25 ნოემბერს დაფუძნდა სკოლის მუდმივმოქმედი მრჩეველთა საბჭო.
CTS-ის წარმომადგენლების მონაწილეობა ფორუმში „ტურიზმი,დიგიტალიზაცია და მდგრადი განვითარება შავი ზღვის ქვეყნებში“
18 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის სკოლამ მონაწილეობა მიიღო მაღალი რანგის ფორუმზე „ტურიზმი,დიგიტალიზაცია და მდგრადი განვითარება შავი ზღვის ქვეყნებში“, რომელიც ჰიბრიდული მოდელით წარიმართა ლუბლიანაში და ონლაინ რეჟიმში.
კავკასიის ტურიზმის სკოლამ TedQual სერტიფიცირების წარმატებული პროცესი ბოსნია და ჰერცოგოვინას უნივერსიტეტებს გაუზიარა
კავკასიის ტურიზმის სკოლის აფილირებულმა პროფესორმა და ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციის კვლევებისა და დაგეგმვის სამმართველოს უფროსმა, გიორგი ბრეგაძემ კავკასიის ტურიზმის სკოლის TedQual სერტიფიცირების წარმატებული პროცესი ბოსნია და ჰერცოგოვინას უნივერსიტეტებს გაუზიარა. პროცესი მხარდაჭერილია ბოსნია და ჰერცოგოვინას USAID წარმომადგენლობის მიერ და მიზნად ისახავს TedQual-ის შესახებ ცნობადობის ამაღლებას და მის პოპულარიზაციას.
ტურიზმის სკოლის სტუდენტების საბაკალავრო ნაშრომების დაცვა
14, 15 და 16 ივნისს, ტურიზმის სკოლაში დამამთავრებელი კურსის საბაკალავრო ნაშრომების ოფიციალური დაცვა ჩატარდა. კომისიის წინაშე 40 სტუდეტი წარდგა. სტუდენტებმა წარმოადგინეს და განიხილეს ნაშრომები, ტურიზმის სფეროს სხვადასხვა მიმართულებით
"ლიბერალიზმი და საქართველო" - წიგნის პრეზენტაცია CU კამპუსში
8 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში, პუბლიკაციის "ლიბერალიზმი და საქართველო" პრეზენტაცია გაიმართა.